1. kolo Croatian Makers lige (2018./2019.)


#21


#22

Draga Nataša,

za potrubiti možete upotrijebiti bilo kakav ton korištenjem naredbe play tone on note .

LP,

Ana


#23

Draga Martina,

dodatni bodovi za boje su povezani s vožnjom i dobivaju se ako se radnja u potpunosti izvrši. To znači da ako robot prekine vožnju prije cilja, ne osvaja dodatne bodove za crvenu.

LP,

Ana


#24

hoćemo dobiti kakve potvrde o provedbi natjecanja u školi ili da smo bili na obuci za mentore?hvala


#25

Poštovani svi,
molim Vas za pomoć / savjet.
Ovako naša tri robota odrađuju naredbu “run forward at speed 255”

https://vimeo.com/298121376
(za one kojima se ne otvara filmić: robot ne vozi ravno več skreće, i sva tri robota skreću u istu stranu)

Probala sam rastaviti i sastaviti robotića - nema dlaka i prljavština po kotačima, gume su ispravno postavljene na kotače, šarafići koji drže kotače za motor su čvrsto pritegnuti i pazila sam da dobro postavim kotač na osovinu, motori su takoder dobro pričvršćeni. (nigdje nema lufta) Probala sam robot i resetirati ponovo na osnovni program.
Ništa nije pomoglo
Ima li tko kakvu ideju? :frowning:
lijep pozdrav
Sanja


#27

Kretnju napravite pomocu motora M1 i M2 gdje cete usporiti motor suprotne strane od one strane u koju vuce. Znaci, ako robot vuce u desno, postavit cete desni motor M2 na 255, a lijevi motor M1 cete malo usporiti, recimo na 240. To bi trebalo kompenzirati nejednakosti motora. :slight_smile:


#28

Može li mi netko poslati link na google formu za rezultate? Ili još bolje, pošaljite mi na mail mario@gkka.hr. Zadatke imamo, ali ne možemo poslati rezultate. Unaprijed hvala.


#29

Poštovani Mario,
poslala sam Vam link na e-mail.
Evo ga još jednom ovdje.

LP,

Ana


#30

Na kraju školske godine ćemo poslati potvrde da ste sudjelovali u edukaciji i mentoriranju učenika u Croatian Makers ligi za ovu školsku godinu.


#31

Postovani nas robot vozi puni krug oko rotora pa onda skrece prema cilju (tako smo shvatili zadatak). Kako cemo sad bodovati? Hvala


#32

Pozdrav,
bodujte tako da zanemarite taj nepotreban okret, naravno, utrošeno vrijeme na njega se računa.


#33

Prijedlog za buduće zadatke:

  • odvojiti bodovanje dviju radnji koje izvodi robot; npr. u 1.zad. zeleno svjetlo+zvuk su zajedno vrednovani, pa ako jedno nije izvršeno gube se svi bodovi - to je moje petaše jako zabrinulo i sami su predložili ovu promjenu
  • ponovno uvesti prilagodbu zadataka za mlađi i stariji uzrast - ukoliko nema podjele, ne vidim svrhu naglašavanja uzrasta
  • pokušati dizajnirati stazu tako da što više elemenata stane na A4 format - ekomomsko korištenje materijala (izbjeglo bi se puno rezanja, lijepljenja i bacanja papira)