2.kolo-Što nas očekuje?


#1

Što nas očekuje u drugom kolu?


#2

pretpostavljam da ćemo tada raditi sa senzorima za praćenje reflektivnosti podloge - popularno nazvanim “za praćenje trake”, treće natjecanje bi moglo biti korištenje ultrazvučnog senzora, četvrto za korištenje daljinskoga a peto za korištenje bluetooth konektora … no to je čisto nagađanje :smile:


#3

Na drugom kolu ćemo imati korištenje senzora “za praćenje linije”. Kroz vikend stiže svima obavjest o eduakcijskim materijalima za daljnje pripremanje učenika za 2 kolo.

P


#4

Hvala na informacijama!


#5

Hvala!!! Očekujemo sa nestrpljenjem!!!


#6

Molim Vas da rok bude bar dva tjedna.


#7

Kada i gdje će se održati drugo kolo???


#8

Poštovani svi,

hvala Vam na odlično provedenom prvom kolu Lige!

Drugo kolo Lige održati će se u tjednu od 12.12. do 16.12. kroz dva ili tri dana. Drugo će kolo biti FIZIČKO kolo. Točne lokacije kola javiti ćemo Vam u tjednu prije kola, a ustanove koje žele biti domaćini u svojoj regiji mogu nam se javiti ovdje na forumu ili putem e-maila. U svakoj regiji imati ćemo jednog domaćina. Kartu s regijama možete pogledati ovdje: http://croatianmakers.hr/hr/vazni-dokumenti-liga/

Na ovo kolo biti će potrebna pretprijava natjecatelja. U tjednu prije kola poslati ćemo Vam Google formu za prijavu ekipa za natjecanje. Podsjećamo da je broj natjecatelja na fizičkom kolu ograničen na četiri po ekipi, te da svaka ustanova može prijaviti najviše jednu ekipu starijih i jednu ekipu mlađih natjecatelja. Odabir natjecatelja koje ćete prijaviti na kolo možete provesti selekcijskim postupkom (tako da date neki od zadataka za vježbu kojem ćemo Vam poslati natjecateljima i odredite najbolje) ili prema vlastitoj procjeni.

Na drugom kolu natjecatelji će se koristiti senzorima za praćenje linije. Preporučamo da prođete sljedeće edukacijske materijale koji se nalaze na našem edukacijskom web portalu:

Osim korištenja sezora za praćenje linije natjecatelji će koristiti tipkalo i RGB diode na robotu.
Tijekom sljedećeg tjedna biti će objavljen i novi edukacijski video materijal za vježbu za 2. kolo.

Za vježbu praćenja linije sa Vašim učenicima možete koristiti stazu koju ste dobili s mBotom ili izraditi vlastitu stazu ispisom i slaganjem sljedećih “kockica”:
https://drive.google.com/drive/folders/0B29wGYaWWGTFX2NCc2dIWlEyU2M?usp=sharing

Na samo natjecanje natjecatelji dolaze sa već isprogramiranim robotom i nije potrebno nositi računala na kolo. Detaljnije upute oko zadatka poslati ćemo Vam sljedeći tjedan.

Ugodan rad svima!

P


#9

“Drugo kolo Lige održati će se u tjednu od 12.11. do 16.11. kroz dva ili tri dana.” … ispravak 12.12 do 16.12


#10

Hvala, ispravio sam.


#11

Pozdrav .
Treba li prilikom ispisa staze za praćenje linije odstraniti nepotrebne bijele dijelove papira ili?
Konkretno mislim na dijelove papira izvan područja naznačenog kvadratom.
Hvala.


#12

@tomo1911 da, treba te dijelove izrezati kako bi robot pomoću senzora mogao pratiti crtu.


#13

To sam i pretpostavio, puno hvala na odgovoru, :slight_smile:


#14

Potrebno je ponijeti računalo ako imamo dva tima: stariji i mlađi.


#15

Da li za 2.kolo donosimo rastavljene robotiće koji se tamo slažu?? Pitam jer to još nismo radili,ja sam ih sve sama spojila.


#16

Učenici donose sastavljene robote na natjecanje!


#17

Prošle godine kad su bila fizička kola, učenici su imali samo jednu mogućnost za prolazak staze. Mislim da bi bilo dobro im dati više šansi (2-3 prolaska, uz možda i minimalnu promjenu koda, recimo brzine), jer kao što smo svi svjedočili u ovom kolu, isti robot sa istim programom je znao skroz drugačije odvoziti stazu.


#18

Sto se u programu,osim brzine,moze jos mijenjati?


#19

Jako kratak program ,a moguce korekcije su minimalne .


#20

Kakav je bio zadatak na fizickom kolu?