2.kolo-Što nas očekuje?


#21

Bilo je isto praćenje linije, konkretno ovaj zadatak.


#22

Vidim da se robot sastavljao. Prije par dana sam upravo to pitala, rečeno mi je da se donesu sastavljeni. Nadam se da sam dobila točnu informaciju, jer ja sa djecom ih nisam sastavljala,već sama.


#23

@natasa Roboti su se prošle godine na 1. fizičkom kolu morali sastaviti, ali sada se na fizičko kolo donose sastavljeni.


#24

Poštovani,

pokušajte tijekom ovog tjedna javiti gdje i kada se točno održava fizičko kolo. Ravnatelji traže informaciju radi organiziranja prijevoza djece i zamjena.


#25

Pitanje vezano za 2.kolo. Nastupaju li djeca u ovom kolu kao ekipa ili pojedinačno? Treba li svako dijete iz skupine imati svoga robota ili ekipa donosi jednog robota? Unaprijed hvala na odgovoru.


#26

Isti je postupak kao i na online kolu samo što svatko dolazi na fizičko kolo sa svojim robotom i svojim programom uploadanim na njemu.


#27

Onda škole zapravo ne mogu ni imati više od 5 predstavnika na fizičkom kolu jer imamo 5 robota. Zar ne?


#28

Rekli su da skola moze imat mladju skupinu od 4 ucenika i stariju skupinu od 4 ucenika.Skupina moze imat samo 4 ucenika.Netko ce dovest na natjecanje samo stariju skupinu,netko samo mladju skupinu.Netko ce dovest i stariju i mladju skupinu na natjecanje.


#29

Pa ako imamo 5 robota većina kako da imamo onda 8 predstavnika?! :slight_smile: to je do 8 učenika vjerojatno.


#30

Jedan robot je za mentora.Na natjecanje moze ici ili 4 ili 8 ucenika iz jedne skole/ustanove.


#31

Pretpostavljam da @tomo1911 misli na to ako imamo mlađu i stariju dobnu skupinu, a na fizičkom kolu ne treba laptop kako će onda jedna skupina uploadati svoj zadatak koji su riješili prije dolaska na fizičko kolo?
Imam isto 2 dobne skupine za natjecanje i na robotima će biti uploadani programi npr. starije skupine za zadatak koji dobiju, a mlađa skupina će uploadati svoje programe s laptopa koji ponesemo jer drukčije se ne može napraviti.


#32

Upravo sam to i mislio. Nisam nigdje pročitao da se to može raditi. O tome sam i razmišljao. Samo je pitanje jel se to može tako.


#33

Trebat će vam laptop na fizičkom tako da učitate programe. Prošle godine je bilo tako. Osim ako imate samo jednu skupinu, onda vam ne treba jer će programi biti učitani na robote.


#34

Nastupaju kao ekipa jer se bodovi zbrajaju, ali i pojedinacno jer svatko od njih ima svoj program koji je na robotu.


#35

Radilo se to prošle godine, naveli su u opisu zadatka. Nemoguće je imati 8 različitih programa, a samo 4 robota. :smiley: Dok mlađa skupina odradi, prebace se programi starije grupe na robote i to je to.


#36

Koliko sam vas shvatio, djeca pišu program u svojim školama i prebacuju ga na robota. Kada dođemo na fizičko kolo, djeca samo puštaju robota po stazi i osvajaju bodove za to. Ništa ne programiraju ili sastavljaju taj dan.

Ispravite me ako sam krivo shvatio.


#37

@marko da… i ne - stvar je praktične prirode. Ako imate više natjecatelja nego robota (a imate 4 robota i svaka od dvije grupe može imati do 4 natjecatelja) tada fizički ne možete osigurati da roboti dođu na natjecanje spremni (barem ne za više od 4 natjecatelja). Upravo zato u tim situacijama dozvoljava se da se na natjecanje dođe sa laptopom. Na laptopu trebaju biti spremljeni programi preostalih natjecatelja. Nakon što se izvrši testiranje prvih 4 natjecatelja tada se u robote uploadaju programi za sljedeće natjecatelje iz iste škole. Naravno preporučuje se da se upload radi po grupama jer će tako biti i natjecanje s time da će se (barem je tako bilo prošle godine) prvo natjecati mlađa dobna skupina pa bi roboti trebali biti pripremljeni za tu skupinu već prije dolaska na lokaciju.


#38

Molim organizatore-domaćine 2.kola CM lige da uzmu u obzir da je 16.12.2016. rezerviran datum za održavanje županijskog natjecanja /Splitsko-dalmatinska županija/ u Modelarskoj ligi 1.kolo u organizaciji HZTK. Hvala!


#39

Mislim da bi bilo bolje da djeca dobiju zadatak kad dođu na natjecanje pa da ga rješavaju na licu mjesta a ne da se dolazi sa već programiranim robotom…mislim da bi i djeci to bilo puno zanimljivije


#40

Logično je da mentori sa djecom pokušavaju napraviti zadatak što bolje i tako snimljenoga poslati. Mislim da je to i motiv djeci da naprave što bolje zadatak, jer ako se zadatak ne napravi najbolje što se može to djeluje demotivirajuće za djecu. Mi radimo s djecom i 3 sata dok se robot ne uštima da prođe stazu kako piše u zadatku i djeca nam nakon toga odlaze zadovoljna. Što se tiće bodovanja mozda bi organizatori tebali pregledati svaki video i oni dodjeliti bodove, ali to iziskuje puno vremena s obzirom na veliku kolicinu videa 8to bi bilo najpoštenije).