2.kolo-Što nas očekuje?


#81

“Nakon prelaska ciljne linije robot se ne mora automatski zaustaviti već ga ti možeš uzeti i isključiti.” :wink:


#82

Pozdrav, također imam pitanje vezano uz kraj vožnje, da li se pod prelazak ciljne linije računa prelazak cijeloga robota ili će biti dovoljno da samo prednji dio robota prođe ciljnu liniju?


#83

Cijeli i ne može…zbog senzora koji su na početku!!!


#84

Pozdrav,
treba li za 2. kolo imati novi kotačić ili možemo staviti stari? Sa ovim novim čini mi se da malo zapinje na skretanju.


#85

U zadatku pise da ga se moze podici kada dodje do cilja. Mislim da ne mora cijeli proci.


#86

Naše natjecanje počinje u 17 sati, u regiji smo Zagorje 2. Djeca su taj dan u školi do 14 sati i nećemo ni ići kući, vremenski nam se ne isplati. Zanima njih, ali i mene, koliko otprilike traje natjecanje?
Znam da ovisi o broju sudionika, ali isto tako mislim da se broj sada zna i molim nekoga da mi kaže na koje vrijeme da računam, da mogu reći roditeljima kada da očekuju djecu?


#87

U uputstvima piše da fizičko kolo traje otprilike tri sata.


#88

Nakon odrzanog drugog kola primijetio sam da su ucenici na razne nacine postavljali robote na startnu liniju. Neki su stavili kotacic na startnu liniju, neki pocetak senzora, a neki ona dva vrha na bazi robota na samu startnu liniju. Molim @PaoloZ da pojasni jer ocito u zadatku nije dovoljno precizno objasnjeno, a ukoliko se robot poslozi na jedan nacin, na drugi vise nece raditi kako bi trebao.


#89

Mogu li učenici prije samog ocjenjivanja puštati robota po stazi i mogu li išta mijenjati u programu tj. smiju li koristiti laptop?


#90

jedino ako si donesete svoju stazu, po sluzbenoj nema voznji i isprobavanja…


#91

Hvala na odgovoru. :slight_smile: