3 kolo - pripreme i provedba


#23

Poštovani IPv6,

inače nam je praksa slati zadatak za natjecanje u ponedjeljak ujutro, u tjednu u kojem se natjecanje i odvija.

Obzirom da u mnoga natjecanja koncentrirana u ovim terminima i da je zauzetost mentora velika potreudiit ćemo se zadatak poslati i ranije (moguće srijedu popodne) tako da svi imaju više vremena za rad i rješavanje zadataka.

LP
Paolo


#24

I mene zanima ovo okretanje za 180 stupnjeva.


#25

Okretanje (turn left/right) se definira jedino kao kojom brzinom i koliko dugo će se vršiti radnja. Pri napunjenim baterijama mislim da je to TURN LEFT at SPEED 100 WAIT 1s. Ali treba isprobati.


#26

Hvala! Pozdrav Brodu :slight_smile:


#27

Poštovani Paolo,

Ima li kakvih novosti oko zadatka ?
Lp.

IPv6


#28

Zadatci i svi materijali su spremni :slight_smile:

Danas idu prema Vama e-mailom, a kolo će trajati 2 tjedna - od 27.02. do 12.03. tako da stignete sve riješiti :slight_smile:

P


#29

Ovo je jako lijepo od vas. Sada nam je zaista gužva s Županijskim natjecanjem.
Srdačan pozdrav.


#30

Heeej, kako dobar zadatak, ljudi, extra. Nemam blage veze o Morseovoj abecedi, ali ovo mi je stvarno moćno. I micro:bite smo tek sinoć dobili, al’, idemo se igrat… pa šta ispadne. Još djeci nisam poslala zadatak, ali mislim da će i oni biti oduševljeni. Kapa dolje onom tko je osmislio nešto ovakvo🤠


#31

Hoće li biti staza u komadu?


#32

Oprostite, nisam razumio pitanje?

Staza se printa na A4 papire prema PDFovima koji su poslani zajedno sa zadatkom, ptom se djelovi režu i spajaju na podu ili klupi selotejpom.

P


#33

Mislio sam na to da se pripremi jedan file za printanje/plotanje u jednom komadu cijele staze. Bez potrebe za spajanjem i ljepljenjem.


#34

Zbunjuju me KOSO18A4.pdf i ZAVOJ18A4.pdf. Ako dobro gledam izgled cijele staze KOSO18A4 ne postoji nigdje, nego postoje dva komada ZAVOJ18A4-a. Jesam li krivo shvatio sliku?


#35

Slažem se, ja ispisala sve, iskopirala potrebno, djeca sastavila stazu i svi smo se čudili zašto imamo dio viška :). Sad mi je jasno zašto. Koso18A4 je stvarno viška. Barem prema slici staze u zadacima.
.


#36

Tako je, neki od segmenata su viška. Iskoristite samo one koje su vam potrebni za rješavanje zadatka. Poslali smo vam sve jer su to standardni segmenti koje koristimo za ‘izgradnju’ naših staza, pa možete i sami kombinirati druge staze :slight_smile:


#37

Možete li nam proslijediti pdf staze u jednom komadu. Imamo mogućnost ispisa velikih formata pa nam je to praktično i možemo više puta koristiti stazu. Hvala


#38

Nema problema, pripremiti ću PDF i poslati malo kasnije.


#39

Pozdrav,
ne znam od kud bih krenula s pitanjima. Meni se ovo sve svodi na nagađanje i isprobavanje. Nisam dovoljno educirana da bih se snašla s izborom naredbi. Što onda treba da radim, da non-stop pitam vas kako što programirati? Ne znam ni što bih vas pitala. Ne uspijevam ni zaustaviti mbotića kad dođe do kraja crte. Ako i stane ne prenosi poruku.
Edukativni materijal koji nam je na raspolaganju je ipak za one koji znaju više.
Lijep pozdrav, Iboja


#40

Nažalost, ima nas još. Razmišljam kako da zaustavim prvog…pa sve do M znakova. Već je srijeda, mi smo još na početku. Nemamo ništa osim spojene staze.


#41

Ja sam jedan volonter, koji ima samo dobro volju, a jako malo pomoći. Nakon više sati rada, uspjela sam sama riješiti. Samo bih voljela da mi netko objasni, kako ja to da objasnim djeci i da sve odradimo u 45 minuta jer odgovorne osobe za robotiku, tj. neki ravnatelji složili su se oko toga da nam je dovoljan jedan sat tjedno. E ja bih ga voljela vidjeti i osobno mu čestitati tko to uspije sa učenicima koji jedva da su čuli što je algoritam. Čak i oni koji su bili na nekakvim kampovima robotike, priznaju da tamo nisu znali ni da upale robotiće, a kamoli nešto više. Problem je što nisu ni naučili. Toliko o tome.
Nataša, ako hoćete poslat ću vam program. Samo recite na koju adresu.
Lijep pozdrav svima.


#42

Hvala, hvala!!!
Danas počinjemo raditi za ozbiljno, ukoliko dobijem djecu koji sat sa nastave. Probati ćemo sami odraditi, a ukoliko neće ići, moliti ću za pomoć…hvala!!!