4. kolo Croatian Makers Lige (2022./2023.)


#2

Pozdrav,
zašto se HuskyLens kamera tijekom vožnje uključuje i isključuje nekoliko puta? Pokušali smo promijeniti baterije, ostaviti nekoliko sekundi uključen robot i kameru prije nego li smo pokrenuli ga, ali ništa nije riješilo naš problem.
Prije toga robot je uspješno došao do cilja i nije imao nikakvih smetnji, a ovaj problem s kamerom ga ometa i već na pola staze prepoznaje prepreku koje zapravo nema ispred njega.

Zna li netko što napraviti?


#3

Pozdrav Anita,

u sitauciji kada se kamera neprestano uključuje/isključuje potrebno je provjeriti sljedeće:

  • kontakt I2C kabla na izvodima na robotu. Provjeriti sva 4 pina jesu li dobro spojena. Možete ih probati spojiti u neki drugi red od moguća 3 (npr. srednji red).
  • kontakt kabla od kučišta za baterije. Predlažem da odspojite kabel od napajanja kučišta pa ponovno spojite.
  • staviti 4 nove AA baterije (neka su sve od istog proizvođača).

Ova situacija s kamerom upućuje na to da kamera ne dobiva dovoljno napajanja da ostane stabilno uključena.

Ako ovo i dalje ne rješava problem, uslikajte izvode robota i način na koji je kamera spojena te provjerite radi li kamera ako se direktno spoji na računalo USB kablom pa se javite na email: teodora.tadej@irim.hr

lp,
Tara


#4

Dragi mentorice i mentori,

produljujemo 4. kolo Lige do srijede, 5. travnja 2023. godine, do 23:59.

Srdačan pozdrav,
Teodora


#5

Spojite kameru na srednje pinove na robotu… I nama se dogadjalo i ovo je rjesilo problem…


#6

Pozdrav,
učitavamo li samo jednu snimku starije i jednu snimku mlađe ili ?


#8

S obzirom na način unosa dovoljna je jedna vožnj, barem po mojoj logici.


#9

Obzirom da je ekipno, jedna voznja starije i jedna voznja mladje skupine.


#10

Postovani, što znači greška 03 tužni smajlić na micro:bitu. Treba biti nešto u vezi tajmera.
Lp


#11

Pardon, 030 :frowning: tužni smajlić.


#12

niste nešto dobro učitali tj ostal je kod koji je učitan prije


#13

Neuron je nedostupan. Hoće li kvar uskoro biti otklonjen, jer još nisam učitala video i bodove za svoju ekipu?

lp


#14

Imam isti problem. Nadam se skorom odgovoru.


#15

Evo i ja upravo htjela uploadati snimku, ali ne ide… Nadamo se da će se kvar uskoro otkloniti…


#16

Ništa od neurona ni u ovo doba…


#17

Ispričavamo se na nastalom problemu. Server se malo preopteretio. :thermometer:
Stranica je ponovo online. :slight_smile:


#18

Meni jos ne radi. Ne znam za ostale.


#19

Ni meni, i dalje javlja grešku.


#20

Da, i dalje ne radi.


#21

The Elvis is still down!
Možda razmisliti o produljenju roka za unos snimki…
Da i ovog trena bude server online, nema šansi da svi stignemo uploadati snimke do 24:00
Razmišljam na glas…


#22

Ja sam pokušala sada uploadati, i dalje ne radi. Molim produljenje dok se kvar ne otkloni.