4. kolo tema za pomoć


#21

ovo je nas program po kojem smo radili


#22

Nigdje u programu nema naredbe robotu da stane…


#23

a u koji dio programa bi trebali ubaciti da robot stane


#24

#25

znaci napravimo ovakav isti program i nece nam se zautavti


#26

Svaki video za vimeo ima vise od 28 MB.
Kako najjednostavnije “smanjiti” MB?


#27

Pomocu nekog video convertera, web ih je pun. ja koristim Bigasoft Total Video Converter 5, placa se (ali postoje torrenti, mea culpa) koji jednostavno i brzo pretvara u bilo koji format.


#28

Hvala vam svima na pitanjima, komentarima, prijedlozima… niti ne znate koliko ste nam pomogli - čitali smo, pokušavali, griješili… pa onda nismo svi uvijek mogli doći kad je trebalo…
Lijepo molim da nam odmah po završetku 4.kola date primjer zadatka za 5.kolo - hvala!

:slight_smile:


#29

Nije sve sivo! MB padaju!:laughing::laughing:


#30

Mi koristimo “Any Video Converter” free verziju i super je.
Može konverzija iz nekog video formata u drugi video format, mijenjati kompresiju, mijenjati rezoluciju, konverzija samo u audio, skidanje filmova s YouTube-a i drugih,…
http://www.any-video-converter.com/products-freeware/


#31

Pjeva Hladno Pivo: “Nije sve tako sivo!” :wink: Ima jos vremena za predaju videa, moji jos uvijek stoje na kartici i cekaju subotu… :smiley:


#32

Krecem sa konverzijom snimki i gledam velicinu snimki, 8 snimki=600MB… Bit ce veselo! :smiley:


#33

Sa 600MB na 68MB… :+1:


#34

t[quote=“VladoLendvaj, post:1, topic:592, full:true”]
Ovdje možete postavljati pitanja u vezi zadatka za 4. kolo CML
[/quote]

:grinning::grinning:


#35

uspio sam napraviti program za 4.kolo


#36

:smile::grin::grinning:


#37

Slažem se.
Zadatak nije bio u redu, ali vremena nažalost premalo. Naime ja sam s učenicima dogovorila da robotiku imamo svaki drugi tjedan petkom 7 i 8 sat, a znam da je u još nekim školama isto ili slično da su u stvari ta djeca “kažnjena” duljim ostankom u školi ili dolaskom popodne, a i “izabrana” jer djeca koja u školu putuju autobusom nemaju kako kući.
Do sada smo odradili puno više sati od planiranih 35, jer onda zadnji dan želimo riješiti zadatak i uvijek nam se nešto zakomplicira pa ostanemo duže
Prošli tjedan riješili praćenje crte i zaustavljanje, ali nikako “narihtati” obilazak kutije, u petak to riješili i sad bi nam trebalo još jedno druženje da podesimo brzine i tajmere za bolji rezultat… I svw jw bilo ok počnemo snimati, snimimo prvog, snimamo drugog, odvozi dobro al snimka ne valja, ponovimo vožnju, baterije se ispraznile i lupi u kutiju i ajde sad podešavaj parametre ispočetka…
I sad nema robotike dok ne dobijemo zadatak 5. kola

Prijedlog organizatorima za sljedeću šk. god. da zadatak sljedećeg kola dobijemo ponedjeljak nakon roka za dostavu rezultata prethodnog i da se vrijeme trajanja kola produži. Mislim da bi učiteljima i učenicima koji to rade u sklopu izvannastavnih aktivnosti to uvelike pomoglo.


#38

Poznata situacija. Kod mene je to rjeseno isto svaki drugi tjedan po 2 sata s tim da mi domaca smjena (ona koja ne putuje) ostaje 7. i 8. sat, a putnicka (ona koja putuje, logicno :D) dolazi 2 dana na nulti sat ujutro (od 7-7.30), nije nesto, ali moze se nesto napraviti. Ja sam to rjesio tako da smo na satovima uokvirili program, a onda su oni kod kuce radili pa slali meni da isprobam, ja sam javljao greske i tako su ispravljali. Staza i jedan robot su bili stalno kod mene da bi to bilo moguce. Funkcioniralo je super, ali i oduzimalo jako puno vremena.


#39

Mi smo imali taj tjedan kada je zadatak došao Otvorena vrata škole i ludnicu cijeli tjedan tako da zadatak nismo ni pogledali. Slijedeći tjedan nikako dobiti djecu, jedni na terenskoj, drugi izlet…i tako je došao petak klinci ostali poslije nastave na kojoj su bili od 7 do 14. Radili cijelo popodne, ja ih počastila pizom…i nekako odradili.!!


#40

Molila bih kolege čiji su učenici uspjeli riješiti zadatak u cijelosti, mogu li napisati kako su zaustavili robota na kraju? Hvala!