Prijenos programa preko Bluetooth?


#1

Poštovanje,

Evo prije pard dana sam kupio mBot Bluetooth verziju da pokušam sina malo zainteresirati za robotiku. Dakle, početnik sam u robotici, ali sam barem informatičar pa se nadam da razumijem tehnologiju.
Očekivao sam da ću program moći prenositi preko Bluetootha na robota, ali nikako to ne uspijevam. Moje je pitanje: da li je prijenos programa preko bluetootha uopće podržan?

Ako jest, evo što se meni dogodi, pa molim pomoć:
Normalno se preko bluetootha uspijem spojiti na robota. Kad prenosi program, sve se na izgled odvija normalno (barem sudeći prema logovima), do samog kraja kad se pojavi greška:
avrdude: ser_open(): can’t open device “Makeblock”: The system cannot find the file specified.

Ako ja dobro razumijem, čini se kao da bluetooth konekcija u tom trenutku više ne postoji?

Ima li netko savijet?

Pozdrav,
Zvone


#2

Bok,Bluetooth i 2.4Ghz modul na mBotu nemaju pristup avrdude programeru na pločici,te zbog toga ne mogu ništa prenositi na pločicu.
Bluetooth programiranje možete raditi preko tableta ili mobitela sa Makeblockovom aplikacijom.Prijenos programa podržan je samo putem USB kabela.