Problem kod prebacivanja programa na mBot - Upload to Arduino


#23

Windows 10 na svim računalima.Upload stalno failed.Zašto ? Jel može pomoć? Jel to zbog Windows 10 ili zbog nekih zaštita na računalima ?


#24

Probajte napraviti onako kako je gore napisao LMazzi. Danas sam tako napravila i sve mi radi na Win 10.


#25

Imam stara raunala na koje smo instalirali win 7, dosta su spora. instalirali smo mbot programe na 5 računala. Sad se javlja problem kod Upload to Adruino. Nakon dosta vremena čekanja javlja se greška Upload Failed. nema lozinka na računalima.


#26

@jasenka.kuljak,

nebi trebalo biti problema sa Win 7, molim napravite screenshoot greške ili prepišite što točno piše u donjem desnom dijelu gdje mBlock izbacuje tekstualni opis greske.

P


#27

Kolegica i ja danas u informatickoj ucionici pokusale raditi s djecom, od 15 racunala samo na 1 radi sve-
ne pomaze ni desni klik ni opcija administrator. Ne spoji se uopce s racunalom. Nema nista.
LP


#28

Može neka slika ekrana i poruka o grešci?


#29

@SladanaKristek,

molim Vas pratite upute za instalaciju koje se nalaze na http://izradi.croatianmakers.hr/project/prvo-povezivanje-s-racunalom/

Ukoliko budete imali dodatnih upita slobodno nam se javite.

P


#30

Puno hvala!
Imali smo poteškoća s prijenosom programa, al’ kad smo podesili po vašoj uputi, sve je “proradilo”.
Dječica veselo skakuću po učionici, a moj stres se stišao :smiley:


#31

ok je sada ide upload, ali imamo novi problem, kad odvojimo robota od računala i ponovno spojimo (napravimo connect)
ne dozvoli mijenjanje programa


#32

Ja imam problem sa prebacivanjem naredbi. naime kada pokušam prebaciti naredbu u traku za izradu programa naredba uopce ne reagira te je ne mogu prebaciti.


#33

Pozdrav, i ja isto imam problem na svom racunalu kao i Boris. Nakon upisivanja programa i zatim Upload to Arduino izbacue mi istu gresku - Arduino cannot run because it could not create a folder to store your settings. Moram napomenuti da se ovdje ne radi o racunalima iz skola koja imaju lozinku administratora


#34

Pozdrav umuliks. I meni se to dešavalo.
Save program, ugasim mBblock, opet ga upalim i onda je sve radilo.
Nekad se program smrzne.


#35

Kako riješiti problem programiranja Mbota na Windowsima XP pošto imam samo te Windowse instalirane u informatičkoj učionici. Problem se javlja kod prebacivanja programa tj . kod kompajliranja izbaci grešku i ne uspije ubaciti program . Probao i starije verzije programa za win XP ali ista stvar. Na njima sam normalno programirao Arduio uno preko Arduino Ide, a li Mbot se ne da isprogramirati.
Problem je u kompajliranju pošto prepoznaje com port i prebacivanje originalnog pirogama ide u redu.

C:\DOCUME~1\Xp\LOCALS~1\Temp\build4776671220726519687.tmp\MakeBlockDrive\MeVoice.cpp.o C:\DOCUME~1\Xp\LOCALS~1\Temp\build4776671220726519687.tmp\MakeBlockDrive\MeWifi.cpp.o C:\DOCUME~1\Xp\LOCALS~1\Temp\build4776671220726519687.tmp\MakeBlockDrive\utility\avr\Servo.cpp.o C:\DOCUME~1\Xp\LOCALS~1\Temp\build4776671220726519687.tmp/core.a -LC:\DOCUME~1\Xp\LOCALS~1\Temp\build4776671220726519687.tmp -lm
collect2.exe: error: ld returned 5 exit status
Error compiling.


#36

I ja bih voljela riješiti problem sa win XP.


#37

Probajte pokrenuti program s desni klik pa run as administrator, nekad treba tako makar jeste administrator.


#38

Je li problem na Win XP riješen korištenjem administratorskih prava?

P


#39

Jeste, radi sve… hvala :)))


#40

Nažalost, ima nas još s istim problemom kao DarkoM na računalima s XP-om. Upload radi samo za programe s par linija naredbi, za sve drugo moramo program kopi-pesjtat na računalo sa Win7!


#41

mi smo odustali od xp. U učionici imam samo dva računala na win7 što nam stvara dodatne poteškoće… jednostavno djeca naprave programe na računalima s xp snime na USB a računalo s win7 koristimo za prebacivanje na mBota. tako da definitivno niste sami.


#42

Sve se učitava dok ne dođu LEDice onda nastane problem. Nisam ga uspila riješiti već kao i kolege kopiramo na računala sa Win 7 i tako prebace na robote.