Snimanje videa kretanja mbota


#1

Zanima me konkretno ovo oko snimanja videa, odnosno ne kužim što bi to trebalo ubaciti u video osim robota???

“Dodatno, dok vozi pojedini natjecatelj u kadar ubacite papir s natpisom naziva videa kojeg ste isprintali iz Dokumenta s natpisima za obilježavanje pri video snimkama kojeg smo Vam poslali elektroničkom poštom.”


#2

Negdje u pravilima piše a tako je bilo i u on-line kolu u svibnju da na papir napišete npr. Zagorje1 - OŠ V. Nazor Budinščina - Viša dobna skupina - Natjecatelj 1 za prvog učenika i dalje samo mijenjate broj natjecatelja za ostale.


#3

Hvala na odg. Treba li pisati “natjecatelj1…2…3” ili ime i prezime učenika!?


#4

Ne treba ime i prezime.


#5

@ikucek,

poslali smo Vam sa mail zajedno sa zadatcima predložak za papire s natpisima koji bi trebali biti vidljivi na video materijalima.

P


#6

Ja trenutno radim sa 6 učenika. Smiju li se uploadati svih 6 i bodovati ili samo 4?


#7

@natasa,

na pretkolima i online kolima nema ogranicenja za broj natjecatelja. Molim bodujte i upladajte rezultate za svih.

P


#8

Poštovani,

molim za pomoć. Naime, probala sam snimati mobitelom (i to s najmanjom rezolucijom!).
Napisali ste da veličina videouratka ne smije biti veća od 20 MB. Na mojoj snimci ta veličina se postigne već na polovici staze! Postoji li ikakav način da se videozapis sažme pa onda uploada na Vimeo.

Hvala unaprijed!


#9

Staviti u postavkama kamere moba rezoluciju na SD, MMS mi se čini pre mala…


#10

Hvala Vam! Problem riješen :slight_smile:


#11

Isti problem kao i kod Milke. Pri snimanju s mobitelom manjom rezolucijom snimak ima oko 22-24 MB. Dali je to previše i kako smanjiti rezoluciju ( na mobitelu nemam mogućnost manje rezolucije ).


#12

To je OK, ne brinite.


#13

Boris, navedeni problem sam riješila tako da sam u postavkama kamere odabrala “Veličina videozapisa (VGA)” i u tom izborniku odabrala 640*480.
Isto tako sam prije toga rezoluciju stavila na najmanju (2.4M).
Na taj način snimke mi nisu prelazile 10 MB.


#14

Ja sam ovaj put totalno zabrljala. Snimila sam video, ali nisam napisala ono VIŠA DOBNA SKUPINA i učenik1, 2 … nego imena. Nisam čitala upute prije snimanja jer je bila brzina i neplanirano, čitala sam ih kad sam ih dobila i zaboravila.
Video ću postaviti kao dokaz da smo pretkolo odradili i ispričavam se zbog propusta.

Srdačan pozdrav!!!


#15

Ako netko snimi video u visokoj rezoluciji koji puno zauzima, jako ga je jednostavno smanjiti ovim izvrsnim open-source programom: https://handbrake.fr/

Ako je video predug, možete ga i skratiti: http://superuser.com/questions/999022/how-do-i-trim-a-video-using-handbrake


#16

Nema problema, ovo je uvodno kolo, da se svi “ugrijemo”.