[STEM box] Čudna sprava: Svemirska STEM avantura


#50

Sve spojeno, ne svijetli ništa na robotu. Mrtav. Tablet radi.


#51

Cini se da se nas mr. Robato naljutio kroz vikend, ukljucio crvene LED-ice i ne mrda. :rofl::rofl::rofl:
Opet moram rastavljati box…


#52

Ako se robot ispravno puni mora svijetliti ovako:
Ako je robot prazan, ostavite ga malo da se puni. Ugasite ga i ponovno upalite. Nama je tako proradio…


#53

Polozaj u kojem su punjac i zavojnica u stand byu

Polozaj u kojem bi robot trebao biti da je zavojnica vecinom povrsine na punjacu

Probao sam kalibrirati robot tako da stoji u najboljem polozaju, ali mislim da je softverski postavljen da se vraca na tocno odredjenu poziciju…


#54

Molim vas detaljniju upuitu, slile ili video kako ste spojili stol i tablet u struju i što sve treba da bi robot počeo raditi.
Hvala


#55

Pa zapravo je jako jednostavno…
Stol i tablet spajate u dobiveni adapter i to u uticnicu, sve smo dobili u onoj prvoj kutiji
1.nakon sastavljanja kutije potrebno je robot staviti kao u uputama
2. ukljucite robota
3. odaberite prvu razinu na tabletu pa bi se trebalo prebaciti na kalibraciju
4. kalibracija robota prema uputama


5. i to je to

P.S.Video kalibracije cu objaviti cim cu imati uvjete


#56

Ne ide to ovako kako sam ja montirala, jel da?


#57

Videozapis kalibracije robota
https://drive.google.com/file/d/1B_w8JLICjhnpLLvoTUhUvXLqatK38yRU/view?usp=sharing


#58

Trebate staviti drugog robota, onog koji ima jednu, punjivu bateriju i zavojnicu ispod.


#59

Dragi mentorice i mentori,

u sklopu interaktivnog prirucnika dodali smo lekciju o STEM box uređaju.
Za pristupanje Interaktivnom priručniku morate biti prijavljeni na svoj korisnički Izradi! račun.

lp,
Teodora


#60

Pozdrav!

Nama je robot radio 2 dana i nakon toga odjednom stao. Kada ga stavimo na poziciju za punjenje, svijetli samo desna lampica, znači da se ne puni… Pokušali smo uključiti i isključiti robota, ali i dalje niti jedna lampica na njemu ne svijetli. Prikaz i funkcije na “tabletu” rade. Samo nam robot uopče ne reagira.
Molim za pomoć…


#61

Trenutna pozicija robota nije pozicija za punjene. Zavojnica je smjestena otprilike na T raskrizju. Pogledajte moj video pa ce biti zornije.


#62

Pozdrav svima,
sastavili smo STEM box i priključili sve prema uputama. Na punjaču svijetli desno (narančasto) svjetlo kada je robot u početnom položaju (hvala kolega Dejan_PT na fotografijama i videu). Problem je što mi se na tabletu ne pokazuju upute za kalibraciju i izgleda kao da tablet i robot nisu povezani.
Postoji li neka mogućnost reseta tableta? ili neko drugo rješenje.
Hvala svima.


#63

Hvala puno! Pomogli ste nam :slight_smile:


#64

Jeste probali napraviti i pokrenuti 1. zadatak?


#65

Jesam, pokušala sam sve levele :slight_smile: Ne radi.


#66

Robot je radio, sad ne reagira, uključim, isključim, samo svijetli lampica s desne strane (šaljem sliku). Na stolu uključena žuta desna lampica znači trebao bi se puniti. Molim uputu što napraviti.
Hvala,


#68

mislim da desna (crvena) lampica predstavlja oznaku ukljucenosti, a lijeva (plava) povezanost… Probajte pomaknuti malo robot u desnu stranu ili ga micati sve dok se ne ukljuci i desna lampica…
Napominjem, mislim da je takva postavka jer mi se dogadjalo isto i cim je zavjetlila plava, odmah se moglo programirati…


#69

Nakon svih mogućih i nemogućih intervencija, jednog dana rada, pa totalnog smzavanja, odspajanja, spajanja, demontaže , pa ponovne montaže boxa… pokrenula kalabraciju ( koja je više ličila na neplansko nego na smisleno kretanje ). Poslije toga došlo je do ponovnog smrzavanja i danima sam pokušavala ponovo ga oživiti…upaljena crvena, plava nestabilno treperi, pa ne treperi, pa opet hoće pa neće…nakon čega zaključim da plava mora stabilo biti uključena za kretanje robota…i evo danas najnovije je da stabilno svjetli i plava i crvena, ali robot više uopće ne reagira na upute s konzole…
Nije da očekujem čudo, ali baš me zanima imali još tko s ovakvim ludim iskustvom :tired_face:


#70

Isti problem, robot ne reagira.