WER - Croatia Open: pitanja, dogovori i ostalo


#81

Lijepi pozdrav svima
Željela bih se još jednom zahvaliti na organizaciji i provedbi WER CO, prošle subote i poželjeti pobjednicima ugodno putovanje u Kinu te uspješan nastup na svjetskom natjecanju.

Moji “mali robotičari” još su uvijek u filmu i rješavaju zadatke, konstruiraju, poboljšavaju programe i stalno pitaju “Kad će opet biti natjecanje?”. Vjerujem da je tako i u drugim školama, pa me zanima, je li u planu neko novo WER okupljanje.
Uz pozdrav, Sanja


#82

Pozdrav! Postoji li kakvo racionalno objašnjenje da robot malo radi, malo ne radi, npr. 3X ne radi i onda 4.put radi bez greške bez da smo taknuli program, i bez naknadnog programiranja? To nam se najčešće događa. Nije do baterija. Pazimo da budu pune. I još jedno pitanje: ima li u programu negdje opcija za “undo”, odnosno korak natrag?
Hvala lijepa!


#83

Ako koristite senzore za crtu, može biti stvar u osvjetljenju prostorije, probajte se poigrati s tim postavkama u programu.


#84

Hvala! Podešavali smo u robotu EEPROM s 2500 na 2700. Ide bolje, ali ne savršeno. Kad padne mrak morat ćemo opet smanjiti. A postoji li “undo” opcija u programu? LP


#85

U programu u smislu kad se program počne izvršavati na stazi?


#86

Ne, ne, nego kad slažemo program na računalu pa onda nešto napravimo pa se želimo vratiti na staro. LP


#87

Pretpostavljam da mislite na slučaj kad već snimite novu verziju programa. Za takve stvari je najbolje svaku novu verziju nazivati novim imenom, recimo dodavati brojeve iza osnovnog imena i povećavati ih sa svakim novim snimanjem.


#88

Bok, danas je tmuran dan i očitovanja porta na crnoj crti su nam oko 3000. Tribali bi biti iznad 3900. Možete li me savjetovati kako da mu tu granicu spustim. Puuuno hvala!!!