1. kolo CM lige 2022


#1

Molim Vas da odmah u startu razmislite o vremeniku 1. kola jer je nama u školama trenutni termin skroz popunjen školskim natjecanjima.
Kao dokaz prilažem vremenik: Vremenik smotri i natjecanja


#2

slažem se s Dejanom u potpunosti


#3

Dragi Dejan,

hvala na informaciji.

Produžit ćemo 1. kolo - trajati će od 2. do 25. veljače 2022.

Lijep pozdrav,

Teodora


#4

Poštovana, gledam stazu za ispis u formatu A0 i vidim da je na startu prikazan mbot robot u suprotnom smjeru od onoga u zadatku. Molim Vas provjerite dal je to u redu ili je nastala greška. Kod ispisa u segmentima to polje je prikazano sa posve drugačijom ikonom.
Hvala.


#5

Dragi Miljenko,

hvala na informaciji - greškom je slika mBota na stazi.
Sada je ispravljeno te možete ponovno preuzeti datoteku u Neuronu.

Lijep pozdrav,

Teodora


#6

Dragi mentorice i mentori,

u sustavu Neuron su dostupni svi potrebni materijali za 1.kolo Lige (zadatci, staze, tablice bodovanja, upute za bodovanje i video vožnje) te ih možete preuzeti.
Ovo kolo će biti online i svi se učenici natječu pojedinačno. Kolo traje od 2. 2. do 25. 2. 2022.
Koristite ovu temu za dijeljenje iskustva i informacija vezanih za 1. kolo.

Lp,
Teodora


#7

Dobar dan,
zahvaljujem na produženju 1.kola, ali možda ste previdjeli da škole od 21. do 25.2. imaju školske praznike. U mnogo škola učenici putuju, a preko praznika im nije organiziran prijevoz. Konkretno za moju školu produženje kola nema nekog efekta, osim ako se produži kolo na tjedan nakon zimskih praznika.

Srdačan pozdrav svima


#8

Draga Mirjana,

hvala Vam na informaciji.
Javit ćemo naknadno datum do kojeg ćemo produžiti trajanje 1. kola s obzirom na zimske praznike.

Lijep pozdrav,

Teodora


#9

Dragi mentorice i mentori,

produljujemo 1. kolo Lige do srijede, 2. ožujka 2022. godine, do 23:59.

Srdačno,

Teodora


#10

Pozdrav, imam problem, robot ucita program s PC i vozi dok je kabelom vezan za PC. Cim se kabel iskljuci iz racunala robot vise ne vozi kao da nije ucitan program.


#11

Poštovani,

provjerite baterije i svijetli li Vam power lampica kada mBot nije povezan s računalom preko kabla. Radi li se samo o kretanju robota ili niti zujalica ni RGB diode ne rade kada se prebaci program?

Predlažem da robot postavite na tvorničke postavke i provjerite rade li svi senzori ispravno kada je na tvorničkim postavkama. Pogledajte dio Ažuriranje firmware-a u ovoj lekciji.

Ako i dalje neće raditi, javite se na teodora.tadej@irim.hr.

lp,
Teodora


#12

Baterije su pune,lampica radi kada je odvojen od PC.I uredno vozi,svira melodiju dok je vezan za PC.


#13

Nije do azuriranja. Imam 6 robota sto nece da ucitaju kood.


#14

3 robota uredno rade.I oni na svakom računalu uredno ucitaju kodove.


#15

Uvjerio sam se kako nije do racunala vec do robota. 3 robota uredno voze po napisanom koodu.


#16

A probati izbrisati mBlock, drivere i sve i ponovno napraviti instalaciju i azuriranje softwarea na mBotovima?
mBotove vratiti na demo software, isprobati ga, a onda vratiti na radni program…
Znam da je gnjavaza, ali nemam drugi pametniji prijedlog…


#17

Jeste sigurni da su prebacili u upload mode?


#18

Siguran sam, tri robota rade savršeno. Ostali ne.


#19

Meni se taj problem (da ne mogu učitati program) dešavao na pojedinim računalima, neka smo riješili deinstalacijom i ponovnm instalacijom mBlocka, a neka jednostavno više ne koristimo jer reinstalacija nije pomogla (roboti su se uredno spajali na druga računala). Ne znam u čemu je problem jer su ta ista računla u jednom trenutku normalno prebacivala programe.