1. kolo Croatian Makers lige (2018./2019.)


#12

U zadatku je vidljiv izgled staze. Printamo na a4, izrezujemo tako da složimo elemente u cjelinu i stvorimo cjelovitu stazu kako je zadano.


#13

Prošle godine sam radila s velikom skupinom učenika.
Dok smo vježbali, radili su u parovima ili po troje, no onda sam ih podijelila u manje grupe i kroz par dana provela natjecanje tako da je svaki učenik trebao sam rješiti zadatak. (Da to je dodatno vrijeme za rad, ali smo onda imali tjedan/dva dana stanke u radu.)
Svaku vožnju sam snimila - neke i po nekoliko puta.
Zajedno s učenicima izabrali smo najbolje snimke i pregledavajući ih smo ispunjavali tablicu bodova i mjerili vrijeme.
Potom sam objavila snimke na Vimeo kanalu, a rezultate iz tablica bodovanja unosili putem online obrasca (link je poslan u mailu u kojem je i zadatak)


#14

Može li mi netko proslijediti link na 1.zadatak? Nismo dobili stazu za natjecanje.


#15

#16

Zahvaljujem na linku.


#17

Dan…pitanje-ako robot svijetli crveno pri ulasku u kruzni tok, ali ne dođe do cilja boduje li ta promjena boje ?hvala


#18

Pozdrav

Potrubiti- može li pustiti bilo kakav zvuk ili postoji baš posebno za trubljenje?

Hvala
Nataša


#19

Pozdrav dragi kolege,
molim vas za pomoć, ne mogu otkriti di nam je pogreška u zadatku???


#20

U 2. dvije naredbe gdje koristite lijevi i desni motor (M1 i M2) imate 2 naredbe samo za lijevi motor (M1). Pretpostavljam da je tu problem…


#21


#22

Draga Nataša,

za potrubiti možete upotrijebiti bilo kakav ton korištenjem naredbe play tone on note .

LP,

Ana


#23

Draga Martina,

dodatni bodovi za boje su povezani s vožnjom i dobivaju se ako se radnja u potpunosti izvrši. To znači da ako robot prekine vožnju prije cilja, ne osvaja dodatne bodove za crvenu.

LP,

Ana


#24

hoćemo dobiti kakve potvrde o provedbi natjecanja u školi ili da smo bili na obuci za mentore?hvala


#25

Poštovani svi,
molim Vas za pomoć / savjet.
Ovako naša tri robota odrađuju naredbu “run forward at speed 255”

https://vimeo.com/298121376
(za one kojima se ne otvara filmić: robot ne vozi ravno več skreće, i sva tri robota skreću u istu stranu)

Probala sam rastaviti i sastaviti robotića - nema dlaka i prljavština po kotačima, gume su ispravno postavljene na kotače, šarafići koji drže kotače za motor su čvrsto pritegnuti i pazila sam da dobro postavim kotač na osovinu, motori su takoder dobro pričvršćeni. (nigdje nema lufta) Probala sam robot i resetirati ponovo na osnovni program.
Ništa nije pomoglo
Ima li tko kakvu ideju? :frowning:
lijep pozdrav
Sanja


#27

Kretnju napravite pomocu motora M1 i M2 gdje cete usporiti motor suprotne strane od one strane u koju vuce. Znaci, ako robot vuce u desno, postavit cete desni motor M2 na 255, a lijevi motor M1 cete malo usporiti, recimo na 240. To bi trebalo kompenzirati nejednakosti motora. :slight_smile:


#28

Može li mi netko poslati link na google formu za rezultate? Ili još bolje, pošaljite mi na mail mario@gkka.hr. Zadatke imamo, ali ne možemo poslati rezultate. Unaprijed hvala.


#29

Poštovani Mario,
poslala sam Vam link na e-mail.
Evo ga još jednom ovdje.

LP,

Ana


#30

Na kraju školske godine ćemo poslati potvrde da ste sudjelovali u edukaciji i mentoriranju učenika u Croatian Makers ligi za ovu školsku godinu.


#31

Postovani nas robot vozi puni krug oko rotora pa onda skrece prema cilju (tako smo shvatili zadatak). Kako cemo sad bodovati? Hvala


#32

Pozdrav,
bodujte tako da zanemarite taj nepotreban okret, naravno, utrošeno vrijeme na njega se računa.