3 kolo - pripreme i provedba


#98

Pozdrav,

gdje da pošaljemo tablice s rezultatima?


#99

Uh! Nakon puno pripreme, isprobavanja, učenja, danas poslijepodne sam odlučio pozvati sve učenike koji mogu doći da snimimo rješenja i završimo 3. kolo. Zadaci su postavljeni odlično. Pogotovo za starije koji su trebali i upoznati dodatno Morseovu abecedu. Okupilo se 16 učenika i 3-2-1 kreni.
Prvi robot odlično napravi svoj zadatak, drugi dobije naredbu okrene se izvrsno za 180 i krene pratiti crtu i nedugo zatim krene sporije i sporije pa stane pa mu malo pomognemo drmanjem, pa krene i dogega do kraja i nema dalje. Radilo je sve ove dane do tog mjesta, a naredbu trećem robotu nismo uspjeli poslati ili je on nije primio pa smo htjeli pritiskom na gumb Taj dio ke također prošao. Dobro smo se zabavili, mijenjali baterije, mijenjali programe i ne i ne. Odlučili smo ne poslati takvo rješenje, ali ne predajemo se- Učimo dalje.Sliku ću postaviti sutra.


#100

Tablice s rezultatima šaljete na: josip.simic@irim.hr

Dario


#101

A poštom samo jedan papir u wordu?


#102

Imamo pitanje…
Odradili smo sve, micro bitovima ispisali i STEM REVOLUCIJA, ali nam se javlja jedan problem:
Drugi robot odradi sve i pošalje poruku trećem koji uspije sve odraditi. Problem je u drugom robotu koji nakon slanja poruke trećem stane na kraju crne crte, ali se ne umiri, već stalno “trza”.

Što napraviti?
Žao mi je da zbog toga izgubimo svih 100 bodova za drugog robota!


#103

Signal neka nebude u petlji, nego izvan.


#104

Nisam baš razumjela…


#105

Hvala, riješili smo…


#106

Naši roboti podivljali. promijenili baterije ništa se nije popravilo. Odrade zadatak jednom drugi puta nađu svoj put.


#107

Poštom šaljete:
Ukupna bodovna tablica za ustanovu - obje dobne skupne - 3 kolo
Tablica bodovanja - 3 kolo - MLADI
Tablica bodovanja - 3 kolo - STARIJI


#108

Imam problem učlaniti se u grupu. 3. kolo CM Lige
Nakon odabira otvara Vam se naslovnica grupe sa prikazom video zapisa u grupi. Odaberite «Join this group» kako biste postali član grupe…
Ne mogu naći «Join this group»


#109

Probajte se prijaviti preko drugog web preglednika. Možda imate neki dodatak instaliran koji blokira navedeni gumb.


#110

Da vas utješim, ni nama nije bolje prošlo. Robotiku imamo 1 sat tjedno s time da radimo po dva sata svaki drugi petak, nakon nastave kad sva ostala djeca autobusom odu kućama. U petak sam ostala s njima dva sata dulje. Bilo mi je žao djece koja su se trudila. Istina neki su otišli kući nakon redovna dva sata, a dvojica dječaka su pokušavala pronaći rješenje, ali nisu uspjeli. Drugi je robot iz ukupno dva pokušaja uspio proći stazu. Naravno tada nismo snimali. Primanje poruke i okretanje je samostalno radilo, praćenje crte i zaustavljanje također, slanje poruke je samostalno bilo ok ali kad je sve bilo spojeno skupa izlijetao je sa staze svaki put u drugom zavoju. promijenili baterije. Promijenili robota. I ništa.
Što je tu je.
Idemo dalje.

I onda utvrdiš da ti je USB s dokumentima i snimkom u petak ostao u školi…


#111

ni kod nas nije bolje, djeca su mala od 2. do 4. razreda. Mnogi su bili bolesni, radili su revno ali program nam nije htio prebaciti na robote i onda kad smo ih spojili nije 1. htio raditi, a ostala 2 su ovisna o njemu.
nazivcirale se i kolegica i ja, ali djeca to nisu osjetila, oni se zabavljaju i zaista su divni. Nek je sve zlo u ne rjesavanju zadatka, najvaznije je sve iza ovog natjecanja, pruzena im je prilika da sudjeluju u necem novom, oni se osjecaju vaznim i to je meni NAJVAZNIJE. Pozdrav svima


#112

da, i meni je žao učenika koji su se stvarno trudili i ostajali do 5 popodne u školi.
Više sreće drugi puta, ionako možemo preskočiti jedno kolo, tako su nam rekli.


#113

Moji su prvi tjedan napravili da sva 3 robota odvoze svoje. Došli drugi tjedan i trebaju dodati boje i sve se poremeti. Roboti postali neposlušni. Djeca 3 sata isprobavala. Došli roditelji po djecu pa se i oni priključili. Nažalost moja vlastita djeca se razbolila pa se nismo mogli naći još koji put. Snimili što se dalo. Ali me zanima zašto se takve stvari događaju?
lijep pozdrav svima


#114

Cesto su glavni krivac baterije. Ako se radi o onim jeftinim baterijama, one se brzo trose i baterije nemaju dovoljno energije da bi pokretale sve komponente, motori su uglavnom najveci potrosaci. Sama podloga cesto zna biti kriva za lose ocitavanje senzora, a jos ako je staza neravna, eto jos veceg problema. Na jednom natjecanju smo primijetili da blic fotica zna poremetiti rad senzora za liniju.
A ona stvar koju mi ne uzimamo u obzir je da senzori koje koriste nasi roboti nisu precizni high tech senzori nego senzori koji sluze svrsi i koji ipak imaju neke manjkavosti.


#115

Sto mozemo ocekivat u 4.kolu?Bluetooth?


#116

Mi smo crnim flomasterom podebljali staze i više nam roboti nisu radili probleme:)


#117

Da mi smo se isto igrali s time pa smo primijetili da ne radi. A bilo fora da radi jer smo htjeli sa daljinskim kontrolirati prvog robota pa da onda on dalje šalje signal dalje. Ali kao što si i primijetio to ne radi.