3 kolo - pripreme i provedba


#83

Najvjerojatnije baterije, probajte staviti nove.


#84

Imao sam jedno slično iskustvo, ali samo s jedim robotom. Nakon nekoliko sati muke otkrio sam kako su baterije bile na punjaču a ne u robotu.

Također, provjerite je li robot uključen dok je spojen na računalo? Koji put izgleda kao da je uključen jer prima struju s USB-a, ali samo za neke ledice. Za primanje programa mu je potrebna i baterija.


#85

Poštovani, molim za savjet kod bodovanja drugog robota:

drugi robot sve dobro odradi, ali kad preda poruku trećem robotu i treći robot se od drugog
udalji više od 15 cm, drugi robot se u mjestu malo pomiče naprijed -nazad.

Je li to pogrešno, odnosno, može li drugi robot dobiti 100 bodova ili dobiva 0. Hvala!


#86

Lijep pozdrav svima!

I meni treba pomoć oko bodovanja. Drugi robot ne odvozi stazu do kraja, već stane i šalje poruku sljedećem robotu - vidljivo u videu >

Kako bodovati tog robota - 0 ili koliko bodova?


#87

Poštovani,
Imam problem s uploadom zadataka robotima. Roboti su spojeni, ali prilikom uploada zadatka (na samom kraju) se isključe i ne može se dovršiti upload. Pokušala sam na devet računala, resetirala sam robote, ali bezuspješno.
U čemu bi mogao biti problem?


#88

Pozdrav.

Imamo problem sa dijelom programa gdje mboti trebaju slijediti liniju. Malene plave lampice na senzoru reagiraju na crtu, no robot ne reagira naredbama za skretanje. Samo vozi ravno.

Ima li tko savjet, ideju ? Baterije u robotima su nove. Portovi podešeni kako treba.


#89

Provjerite baterije.Kod praznih baterija mBot niti ne stigne spremiti program na pločicu…


#90

Baterije upravo ubačene iz dućana u mbota. Ista stvar. Senzori nisu prljavi i to smo provjeravali.


#91

Koliko mBota je u pitanju?


#92

Riješili sve, nije bilo problema nikakvih smislenih za objasniti, smanjili malo brzinu i upotrijebili drugu kombinaciju naredbi i proradilo :slight_smile:
Hvala na trudu. Cijenimo.

Lp


#93

Napunili baterije i ista stvar,ali mi je čudno što kada recimo resetiramo robota da radi na daljinski,sve radi kako treba,svi senzori su aktivni dok kada učitamo program recimo za praćenje crte,robot se zblesira i krene unatrag ili u krug. Nezz šta i kako i hvala kolegama na savjetima.


#94

I mene je to zezalo i prestalo sa novom verzijom programa. Ažurirajte!


#95

Pokušajte s novijom verzijom programa.


#96

Na žalost, ovo je za nulu na tom robotu, pokušajte možda u ova 3 preostala dana popraviti…


#97

Pozdrav,
ovo očito nije ispravno rješenje, pokušajte promijeniti program tako da robot stane i ne pokreće se ponovo.


#98

Pozdrav,

gdje da pošaljemo tablice s rezultatima?


#99

Uh! Nakon puno pripreme, isprobavanja, učenja, danas poslijepodne sam odlučio pozvati sve učenike koji mogu doći da snimimo rješenja i završimo 3. kolo. Zadaci su postavljeni odlično. Pogotovo za starije koji su trebali i upoznati dodatno Morseovu abecedu. Okupilo se 16 učenika i 3-2-1 kreni.
Prvi robot odlično napravi svoj zadatak, drugi dobije naredbu okrene se izvrsno za 180 i krene pratiti crtu i nedugo zatim krene sporije i sporije pa stane pa mu malo pomognemo drmanjem, pa krene i dogega do kraja i nema dalje. Radilo je sve ove dane do tog mjesta, a naredbu trećem robotu nismo uspjeli poslati ili je on nije primio pa smo htjeli pritiskom na gumb Taj dio ke također prošao. Dobro smo se zabavili, mijenjali baterije, mijenjali programe i ne i ne. Odlučili smo ne poslati takvo rješenje, ali ne predajemo se- Učimo dalje.Sliku ću postaviti sutra.


#100

Tablice s rezultatima šaljete na: josip.simic@irim.hr

Dario


#101

A poštom samo jedan papir u wordu?


#102

Imamo pitanje…
Odradili smo sve, micro bitovima ispisali i STEM REVOLUCIJA, ali nam se javlja jedan problem:
Drugi robot odradi sve i pošalje poruku trećem koji uspije sve odraditi. Problem je u drugom robotu koji nakon slanja poruke trećem stane na kraju crne crte, ali se ne umiri, već stalno “trza”.

Što napraviti?
Žao mi je da zbog toga izgubimo svih 100 bodova za drugog robota!