3 kolo - pripreme i provedba


#103

Signal neka nebude u petlji, nego izvan.


#104

Nisam baš razumjela…


#105

Hvala, riješili smo…


#106

Naši roboti podivljali. promijenili baterije ništa se nije popravilo. Odrade zadatak jednom drugi puta nađu svoj put.


#107

Poštom šaljete:
Ukupna bodovna tablica za ustanovu - obje dobne skupne - 3 kolo
Tablica bodovanja - 3 kolo - MLADI
Tablica bodovanja - 3 kolo - STARIJI


#108

Imam problem učlaniti se u grupu. 3. kolo CM Lige
Nakon odabira otvara Vam se naslovnica grupe sa prikazom video zapisa u grupi. Odaberite «Join this group» kako biste postali član grupe…
Ne mogu naći «Join this group»


#109

Probajte se prijaviti preko drugog web preglednika. Možda imate neki dodatak instaliran koji blokira navedeni gumb.


#110

Da vas utješim, ni nama nije bolje prošlo. Robotiku imamo 1 sat tjedno s time da radimo po dva sata svaki drugi petak, nakon nastave kad sva ostala djeca autobusom odu kućama. U petak sam ostala s njima dva sata dulje. Bilo mi je žao djece koja su se trudila. Istina neki su otišli kući nakon redovna dva sata, a dvojica dječaka su pokušavala pronaći rješenje, ali nisu uspjeli. Drugi je robot iz ukupno dva pokušaja uspio proći stazu. Naravno tada nismo snimali. Primanje poruke i okretanje je samostalno radilo, praćenje crte i zaustavljanje također, slanje poruke je samostalno bilo ok ali kad je sve bilo spojeno skupa izlijetao je sa staze svaki put u drugom zavoju. promijenili baterije. Promijenili robota. I ništa.
Što je tu je.
Idemo dalje.

I onda utvrdiš da ti je USB s dokumentima i snimkom u petak ostao u školi…


#111

ni kod nas nije bolje, djeca su mala od 2. do 4. razreda. Mnogi su bili bolesni, radili su revno ali program nam nije htio prebaciti na robote i onda kad smo ih spojili nije 1. htio raditi, a ostala 2 su ovisna o njemu.
nazivcirale se i kolegica i ja, ali djeca to nisu osjetila, oni se zabavljaju i zaista su divni. Nek je sve zlo u ne rjesavanju zadatka, najvaznije je sve iza ovog natjecanja, pruzena im je prilika da sudjeluju u necem novom, oni se osjecaju vaznim i to je meni NAJVAZNIJE. Pozdrav svima


#112

da, i meni je žao učenika koji su se stvarno trudili i ostajali do 5 popodne u školi.
Više sreće drugi puta, ionako možemo preskočiti jedno kolo, tako su nam rekli.


#113

Moji su prvi tjedan napravili da sva 3 robota odvoze svoje. Došli drugi tjedan i trebaju dodati boje i sve se poremeti. Roboti postali neposlušni. Djeca 3 sata isprobavala. Došli roditelji po djecu pa se i oni priključili. Nažalost moja vlastita djeca se razbolila pa se nismo mogli naći još koji put. Snimili što se dalo. Ali me zanima zašto se takve stvari događaju?
lijep pozdrav svima


#114

Cesto su glavni krivac baterije. Ako se radi o onim jeftinim baterijama, one se brzo trose i baterije nemaju dovoljno energije da bi pokretale sve komponente, motori su uglavnom najveci potrosaci. Sama podloga cesto zna biti kriva za lose ocitavanje senzora, a jos ako je staza neravna, eto jos veceg problema. Na jednom natjecanju smo primijetili da blic fotica zna poremetiti rad senzora za liniju.
A ona stvar koju mi ne uzimamo u obzir je da senzori koje koriste nasi roboti nisu precizni high tech senzori nego senzori koji sluze svrsi i koji ipak imaju neke manjkavosti.


#115

Sto mozemo ocekivat u 4.kolu?Bluetooth?


#116

Mi smo crnim flomasterom podebljali staze i više nam roboti nisu radili probleme:)


#117

Da mi smo se isto igrali s time pa smo primijetili da ne radi. A bilo fora da radi jer smo htjeli sa daljinskim kontrolirati prvog robota pa da onda on dalje šalje signal dalje. Ali kao što si i primijetio to ne radi.


#118

Izgleda kao da algoritam za praćenje još radi.


#119

Osvrt na pristup rješavanju detekcije kraja trake kako su to primjenili neki timovi kod nas u grupi:
Ono što frustrira je da se u normalnim okolnostima mBot nađe i izvan trake a da nije kraj trake.
Ako imate situaciju kada se ne koristi ultrazvuk za detekciju prepreke možda je zgodno koristiti kronometar pa onda za određenu brzinu znate koliko robotu treba da prođe određeni dio staze i ako to vrijeme nije prošlo tada vam robot na izlazak iz staze reagira na klasičan način a u suprotnom se zaustavlja i smatra da je došao do kraja.

Ako pogledate kod nas filmić mlađe grupe tada će se vidjeti da na kraju drugog dijela robot poskakuje jer su stavili nove baterije pa je robot bitno brže prošao stazu i tajmer još nije dozvoljavao da nastupi vrijeme kada izlazak iz trake znači kraj trake (a oni su to vrijeme našpanali sa starim baterijama bez nekog lufta pa zato i jest poskakivanje i vraćanje na kraju).

U svakom slučaju bilo je zabavno gledati što su sve izmislili :smiley:


#120

Kad će rezultati? :slight_smile:


#121

3 kolo: kad ce opstinsko u srbiji


#122

Paolo can you send me a code for this project https://vimeo.com/247474020