Arduino, izrada 7-segmentnog LED Displaya


#1

Poštovani,

novi sam na ovom Forumu, novi sam i u Arduino svijetu, stari sam po godinama, ali me interes za tehnikom ne napušta.:

Evo mog pitanja:

Planiram napraviti 7 segmentni Display od LED dioda i to 5 komada za svaki segment.
Jasno mi je kako to napraviti, iz pregleda na YT.
Posjedujem knjigu “Arduino kroz jednostavne primjere” autora g. Zenzerovića.

Prema objašnjenju o radu sa 7 segmentnom displayu na stranici 47 knjige objašnjeno je kako display radi i kako se spajaju pojedini segmenti.
Ja bih umjesto takvog gotovog displaya izradio ovakav display:

Molio bih CODE za taj display za mogućnosti kako slijedi:

  1. Odbrojavanje 1-10 u intervalu 1 sekunde.
  2. Prikaz slova latinične abecede.

Hvala Vam

Srdačan pozdrav
Mike2010


#2

Poštovani,

predlažem da riješite tečajeve na našoj Izradi! web stranici pod rubrikom Arduino. Unutar prvog tečaja nalazi se lekcija Spajanje jedne svjetleće diode koja može poslužiti kao rješenje za vašu ideju. U ovoj lekciji se nalazi prikaz spajanja jedne svjetleće diode i program za upravljanje tom jednom svjetlećom diodom, ono što Vi trebate napraviti je: spojiti više svjetlećih dioda u seriju tako da jednim izvodom (pinom) upravljate više svjetlećih dioda čime dobivate jedan segment, nakon toga napravite više takvih segmenata te ih složite kako je prikazano u videu koji ste priložili. Trebali bi imati ukupno 7 segmenata upravljanih sa 7 izvoda.

U slučaju da imate dodatnih pitanja, kontaktirajte me na email: dtepic@irim.hr

Lijep pozdrav,

Dorian - IRIM

@mike2020


#3
  1. Program (code) za prikaz brojeva 0-9 imate na poveznici ispod filma kojeg ste dali na youtube kanalu:
    " Download the arduino cords (text file) - https://drive.google.com/file/d/1Mbe2F0c3BruF4Y2eNzAQrh-diI-FH299/view "
  2. Na sličan način možete sami definirati prikaz slova. Ovdje ideje za definiranje slova pomoću 7 seg. displ.: https://www.bing.com/images/search?q=7+segment+display+alphabet&id=AD6E0910DC96E0D225934D31B8C58D1F1F5FD56A&form=IQFRBA&first=1&tsc=ImageBasicHover&scenario=ImageBasicHover