WER - Croatia Open: pitanja, dogovori i ostalo


#1

Ovaj topic je otvoren za sva pitanja, nedoumice i informacije oko projekta: WER - Croatia Open


5. kolo Croatian Makers lige
#2

Zahvaljujemo se što sto ste i našu školu odabrali za sudjelovanje na natjecanju WER - Croatia Open.
Zanima me koliko učenika će sudjelovati u natjecanju? Hvala na odgovoru.


#3

Zahvaljujem se u ime učenika, ravnateljice i svoje osobno za odabir moje škole za WER Croatian Open.
Veselim se webinaru u petak i lijepo vas molim da javite trebaju li i učenici sudjelovati, te hoće li postojati mogućnost pregledavanja snimke?
LP


#4

Znači, sad složimo robotića iz brošurice, je li tako? Kakav program da mu prebacimo, u kojem programu radimo? Ubacimo 6 baterija? I onda? Ili da čekam petak i webinar? Hoće li webinar biti kasnije dostupan? Imam baš u petak županijsku smotru zadrugara. Možete li kakav link ubaciti, ideje? Na Abilix stranicama ne mogu ući u ove male projektiće. Hvala unaprijed puno!


#5

Amalija kad ste ga složili možda najbolje da zasad pričekate webinar, poslije njega ćete lako dalje.


#6

Da li se zbog manjeg napona mogu/smiju koristiti punjive baterije?
Sutra ću nabaviti obične, ali ne znam koliko će dugo trajati.


#7

Na GSS senzorima nisu naljepnice bile jednako naljepljene. Okrenuo sam ih tako da svi imaju “žutu točku” na istom mjestu.


#8

Da, mogu se koristiti i punjive baterije


#9

Zahvaljujem na webinaru. :smiley:
p.s. možemo li dobiti primjer nekog jednostavnijeg zadatka za natjecanje?


#10

Ovdje je zadatak: http://en.wercontest.org/special/2017/blockgame.html
U manjoj kutiji su potrebni dijelovi i staza.
Ovdje su upute za slaganje:
http://cn.wercontest.org/special/2017/blockgame2.pdf


#11

Molim Vas ako mi možete pomoći gdje da nađem grafičku oznaku za očitavanje EEPROM-a.
Tražila sam je u bloku Sensor, ali je ne mogu pronaći. Treba mi za praćenje crte.


#12

view->advanced block


#13

Hvala na odgovoru, pronašla.


#14

Video s natjecanja u Dubaiju možete pogledati na youtubeu:


#15

Jel se odredio točan datum kada će biti naše prvo natjecanje?


#16

Smiju li učenici nižih razreda sudjelovati kao članovi tima u kojem su učenici viših razreda- tipa učenik 4. razreda u timu je s učenicima 7. i 8, razreda?


#17

Molimo Vas za pomoć.
Novi smo u projektu pa smo naišli na neke nejasnoće.
Jesmo li dobro shvatili da do natjecanja u 9.mjesecu treba napraviti 7 zadataka?
Ako da, gdje su?
Za sada smo isprobali prva 2 primjera ugrađena u program.

2.pitanje: brzo smo potrošili 6 baterija, nismo sigurni koje je bolje rješenje. Što predlažete?


#18

Poštovani, ja još nisam ni počela. Složili smo ona čuda koja trebaju biti po stazi, ali samo programiranje ni takli. Može li me itko uputiti. Hvala do neba!


#19

Amalija,

učitajte gotove primjere iz softvera koji dolazi na CDu, pokrenite, te mijenjajte te programe po malo i vidite što se događa.


#20

Imam problem s učitavanjem. Znači, Downloadam program pa onda nigdje u Tools nema Download Current file. A di je?