Bodovanje - CML Liga


#1

Poštovani,

jedno pitanje vezano uz bodovanje. Ako robot npr. izađe kotačem malo van staze na dužini za 60 bodova, a robot ostatak staze prođe do cilja sve uspjesno. Koliko mu se dodijeljuje bodova samo 60 bodova ili svi bodovi pošto je došao do kraja staze i -10 bodovi za taj dio gdje je izašao sa staze.

Hvala


#2

Ja sam postavila nedavno isto pitanje i dobila odgovor da se boduje do prvog izlaska sa staze. Na Vašem primjeru to znači da učenik dobiva 60 bodova za vožnju po stazi (+20 ako je robota pokrenuo pritiskom na tipku).


#3

Imam pitanje:U uputama za bodovanje piše da se natjecateljima oduzima 10 bodova za izlazak sa staze bilo kojim dijelom. Odnosi li se to na prednji kotaič ili se oduzimaju bodovi i ako je bilo koje “uho” robota malo izašlo sa staze a robot je svojim dodirnim dijelovima na stazi.
Kristina.


#5

Ako robot bilo kojim dijelom izađe sa staze, ne samo prednjim kotačem.

P


#6

Gdje se upisuju bodovi za parkiranje na cilju (kod starije dobne skupine),10-30 bodova? U tablici bodovanja koju smo dobili nema nigdje gdje se to može upisati


#7

Paolo, vaša tvrdnja se kosi sa zadatkom za mlađu skupinu u kojem piše: "Ukoliko tvoj robot tijekom vožnje izađe s bilo kojim KOTAČEM van staze, vožnja se prekida i osvajaš one bodove koje si do tada skupio."
Molim dodatno pojašnjenje.
Hvala

Josip


#8

Kod mlađe dobne skupine u tablici postoji polje za to upisati ali kod starijih tog polja u tablici nema


#9

Napravili smo pogrešku u tim materijalima, šaljemo sada obavijest i ispravak e-mailom. Ispričavamo se.


#10

Kod pretkola je bio izlazak bilo kojim dijelom pa smo to pojednostavili za kolo i definirali da se izlazak gleda samo ao robot izađe kotačem.


#11

Poštovani,

u zadataku (starija skupina) piše da RGB diode trebaju mijenjati boju (ovisno o smjeru robota).
Pitanje glasi:
Ako robot ide ravno i RGB diode svijetle ljub, a promjene boju u crvenu prije nego što skrene u desno, dobiva li učenik bodove?

Hvala unaprijed.


#12

Tada natjecatelj ne osvaja te bodove jer robot ne svijetli točno prema uputama.

P