MakeX 2020 info i pitanja


#1

Dragi mentorice i mentori,
Nastavljamo s MakeX natjecanjem i u 2020. Ovdje možete postavljati pitanja vezana za natjecanje i opremu.
Plan za ovu godinu ćemo vam poslati e-mailom.
Sretno svima. :slight_smile:


#2

Dragi organizatori,
Mentorica mi je rekla da se na MakeX natjecanje ove godine smiju prijaviti samo učenici osmih razreda. Zašto je uvedeno to pravilo? Ja sam učenik sedmog razreda i zašto se nemam pravo natjecati?
P.S. To znači da se naša škola uopće ne može natjecati jer kod nas na robotici nema nikog iz osmih razreda.


#3

Mislim da je doslo do nesporazuma… Ove godine se mogu prijaviti učenici osmog razreda (uz učenike i drugih razreda), dok se prošle godine nisu mogli prijaviti osmaši jer se natjecanje održavalo u jesen kad su oni već srednjoškolci…


#4

Dragi Luka, kako je @bradica napisao ove godine se mogu natjecati i osmasi jer se natjecanje odrzava u skolskoj godini 2019/2020. Ti se slobodno pripremaj s ekipom za natjecanje. Ako budes imao jos pitanja slobodno pisi. :wink:


#5

Dragi mentori,
Zna li itko koji paket dijelova za mBot-a će biti na natjecanju? Vidio sam da će biti neka Smart Kamera… Isto tako tko organizira majce za MakeX? Vidjeli smo na prošlom i pretprošlom MakeX-u da neke ekipe nose majce a mi neznamo je li to ta udruga plati ili se to negdje može prijaviti…


#7

U prvoj polovici godine održati natjecanje s kompletom opreme iz 2019. godine. :wink: Majice je osiguravao IRIM u skladu s mogućnostima. Recimo 2018. godine smo ih osigurali ali 2019. nismo.


#8

Obzirom da koristimo opremu iz 2019., to znači da rješavamo i zadatak iz 2019.?


#9

Tako je. Pod “oprema iz 2019.” mislimo i na kit za mbota i na stazu s dodacima. :wink:


#10

Pošto sam ja učenik i nemam pristup Neuronu, mogu li igdje drugdje skinuti zadatak za MakeX 2019? I isto tako hoće li biti ove godine MakeX zbog Covid-19?


#11

MakeX 2019 informacije

Na linku www.makex.io/information/download/ pod History Archieve pogledaj
"2019 MakeX Starter-City Guradian Rules Guide V1.2" .

A ovdje imaš spisak misija po takmičenjima www.makex.io/information/announcements/ .
Prošlogodišnje hrvatsko ti je pod nazivom “Missions of 2019 MakeX Robotics Competition - Europe Open”.


#12

Ali prvo pogledaj ova dva videa

Ako proguglaš “2019 MakeX” naći ćeš dosta materijala kako je sve to skupa izgledalo.


#13

Vukovarska gimnazija dobila je 2020 MakeX stipendiju ! Čestitke ekipi !
http://www.makex.io/posts/2020/03/17/the-first-recipients-of-2020-makex-challenge-scholarship/?fbclid=IwAR12Du9vAy6_d_n06p5t9WlLYaSvgYPOhg8vkZnAizFPA6ksFlndvEvjHNM


#14

I to za Challenge, sto ukljucuje i arenu i opremu za velikog robota! Svaka cast ekipa!