Micro:bit uparivanje


#1

Lijep pozdrav svima!

Ima li tko problema s uparivanjem smartphone-a, tableta i sličnih uređaja s microbitom te s uparivanjem 2 microbita?

Naime, naišao sam na nekolicinu problema pa ću navesti neke:

  1. Nakon spajanja microbita s drugim uređajima, odmah mi piše da je odspojen
  2. GATT error i drugi razni errori (uređaj odspojen i sl.) prilikom pokušavanja uploada koda s uređaja na microbit
  3. Piše da je microbit uparen, ali uopće ne postoji na uparenim uređajima te aplikacija moli da se ponovno upari
  4. Unesti šesteroznamenkastu šifru s microbita u uređaj te nakon toga error prilikom prepoznavanja.

Mogao bih još nabrojati more takvih grešaka, ali jednostavno nemam više volje restartirati mob, flashati microbit i sl. kako bih ih uspio jednom spojiti na 10ak sekundi. Tražio sam rješenja na internetu, ali niti jedno mi ne radi (hard reset microbita, upload neke datoteke na microbit za popravak, reset smartphone-a, odspajanje i zaboravljanje microbita), ali nipta nije pomoglo.

Molim vas, ako imate ikakvih saznanja kako i što učiniti, javite :slight_smile:

P.S. prikažemo i sliku primjera

Od srca hvala!


#2

U drgom krugu radionica nas 11 je pokusavalo to napraviti, svatko sa svojim uredjajem i ta-da-da, apsolutno nitko nije uspio. Bas cu provjeriti je li se nesto promijenilo s najnovijim izdanjem iOS-a.


#4

Postoji problem, ali poveže se nakon što ispisa poruke ugasite microbit tako da izvadite sve moguće napajanje (baterija ili USB), ugasite BT na mobitelu i ponovno uključite BT i microbit. Nakon toga svaki put mi se povezao bez problema.
Također, ukoliko se spajate s različitim microbitom u postavkama BT veze na telefonu morate zaboraviti sve dosadašnje microbitove s kojima ste se povezali. Treba ostati samo veza s onim s kojim se spajate.