Moze pomoc oko dioda


#1

Zdravo moze mi netko pomoci , treba mi da prije pocetka robota ne gori ni jedna dioda , ja sam nesto pravio al kod ga upalim na on/off dugme upali se plava dioda , a u programu sam stavio cekaj dok pa onda tek da se upale pomoc.


#2

Skroz na početak,ispod mBot program blocka stavite block set led i podesite da su red,green i blue na 0.
Tako kada se robot pokrene prvo gasi diode.


#3

ponekad se desi ako u programu na kraju imaš da svetli plavo svetlo da ako prebrzo ugasiš i upališ ostane upaljeno zadnje svetlo. Ostavi mBota ugašenog neko vreme pa će se ubačeni program pravilnije učitati, kao i kod kolege…


#4

Na našem mBot-u se nakon “reseta” diode ne isključe, nego ostaje zadnje svjetlo, iako je na početak stavljeno “set led 0,0,0”.
Uspjeli smo riješiti tako da smo umjesto
"set led 0,0,0"
stavili prvo
"set led 1,1,1".
a odmah iza toga
"set led 0,0,0"
Nakon toga su se diode uredno “gasile”.


#5

provjerite da li ste, nakon nadogradnje makeblock programa u windowsima, odradili i nadogradnju Firmware-a u mBot-u. Svaka nova verzija programa dolazi i sa novijom verzijom firmware-a te je nakon svake nadogradnje verzije programa potrebno na svim robotima odraditi i upgrade firmware-a - u suprotnom su moguće greške u radu koje nisu logične.