Problem s SFE_BMP180.h lajbrerijem


#1

Pokušavajući napraviti program prema edukacijskim materijalima dosao sam do stavke koja mi radi probleme…
Naime, u materijalima pise kako se treba preuzeti library iz naslova putem linka, ali kad se klikne na link, preusmjerava na soldered stranicu…
Postoji li alternativa, ima li netko taj library u zipu ili da odustanem od projektića?
Baš sam se nabrusio napraviti termo/higrometar za učionicu da učenici mogu vidjeti kakvi su nam uvjeti u učionici… :smiley:
Dosad je micro:bit bio taj, ali mislim da je ovo malkice preciznije…
Hvala!


#2

Sa arduinom nam je radio ovaj, onaj sa Soldereda je njegov fork:

https://learn.sparkfun.com/tutorials/bmp180-barometric-pressure-sensor-hookup-/installing-the-arduino-library

A možeš skiniti i od njih:


#3

Puno hvala!
Sutra ću isprobati i odmah postaviti neku instalaciju za prvu ruku.
Danas je micro:bit pokazivao 31°… :confused:


#4

Radilo nam je fino neki dan, učenica je pratila tutorijal bez problema osim tog dijela…


#5

Pozdrav.
Kolko sam skužil, taj senzor čita i daje info o temperaturi i tlaku zraka. I još k tome ti Dela probleme. Preporučam onda senzor DHT11 koji daje temperaturu i vlagu. Mislim da podatak o vlazi zraka bolje dočarava osjet temperature nego tlak. I jednostavan je setup. Ja sklepao na LCD ekrančić i sasvim solidno ispao mini projekt.


#6

Ovaj prikaz mi se puno vise svidja nego na onaj mali rgb koji sam ja planirao…


#7

Moram još dovršiti sve skupa i ubaciti u zid. Ide u zid kutija od TEM Čatež za 4 modula, odgovarajući nosač 4M i okvir 4M i bil bu to bombonček!
Mislim da IDE već ima library za taj senzor, a ako nema lako ga skineš s Github-a