WER 2018 novosti


#21

Probajte ponovo kalibrirati senzore.


#22

Za prošlo natjecanje smo dobili video link na kojem su bili načini kako da napravimo pojedini zadatak Da li i ovaj puta nam možete dati link na video kako da riješimo neke od zadataka. Npr. na koji način System Conversion . Sa motorom ga ne možemo okrenuti, a sa strane ručica nam baš ničemu ne služi???


#23

Prošle godine smo dobili upute za sastavljanje dijelova za dodatne zadatke. Ove godine imamo 6 predmeta, je li to sve.


#24

Pozdrav,

Da li se za dodatne elemente na konstrukciji robota smiju upotrebljavati elementi od prošle godine ili je dozvoljeno koristiti samo iz ovogodišnje kutije?


#25

Smiju, za samu konstrukciju robota je prvenstveno namijenjeno ono što ste dobili u kutiji s robotom prošle godine, ono što ste dobili ove godine je za zadatke.


#26

http://en.wercontest.org/
Ako netko nije pogledao detalje o ovogodišnjem natjecanju, jer ima kolega koji su novi i preuzeli su projekt od nekog.


#27

Ima li netko poteškoća s trećim motorom?

Nikako ne uspijevamo pokrenuti “vjetrenjaču” jer nam je prevelik otpor i motor ne radi rotaciju. Isprobali smo brojne prijenose sa zupčanicima ali uzalud!


#28

Pozdrav svim kolegicama i kolegama.

Molim Vas, ako netko može linkati zadatak (ako postoji) o kojem se ovdje govori. Također, uz dijelove za konstrukciju “stanica” nismo dobili nikakve upute za slaganje istih. Trebaju li učenici to slagati samo po onim fotografijama iz WER 2018 BRICK RULES i po osjećaju, ili sam ja nešto propustio.
Unaprijed zahvaljujem na pomoći, naime prvi put vodim učenike na WER, a zamjena sam počevši od ove nastavne godine, te bi uvelike cijenio bilo kakve korisne informacije.

Unaprijed hvala


#29

Mapa “Pravila natjecanja i …”


#30

Kolega Mario, hvala Vam.


#31

Pozdrav,
Može li mala pomoć za program koji recimo praćenjem linije riješi jednu prepreku i želimo da nam nastavi pratiti liniju do druge prepreke. Nama nakon rješene prve prepreke ne nastavlja pratiti liniju


#32

Bez gledanja u kod, teško je reći u čemu je problem. Mi nemamo problema sa kretanjem, osim na nekoliko mjesta na stazi. Preklope još nismo izravnali i na jednom mjestu nam kotač točno upadne u taj kanal i okreće se u mjestu. Na drugom mjestu je preklop točno po dužini jedne crne linije. Na nekoliko mjesta su križanja i skretanja preblizu ili je crna linija prekratka tako da robot nema dovoljno mjesta za manevar i jednom preskoči križanje , a drugi put ga ne preskoči i onda se robot izgubi.


#33

S obzirom da je u subotu natjecanje, hvata nas nervoza jer nismo spremni. Prošle godine smo imali “gotova” rješenja koja je trebalo samo primijeniti na stazi i većina zadataka se mogla riješiti. Eventualno je bilo problema ako je neki element na stazi bio postavljen pod 90 stupnjeva pa je trebalo robota slati sa strane. Trenutno se mučimo sastavljajući dodatke za robota i pokušavamo riješiti nešto.