1. kolo Croatian Makers lige (2019./2020.)


#1

Dragi mentorice i mentori,

Od četvrtka (10. 10. 2019.) u sustavu Neuron će biti dostupni svi potrebni materijali za 1. kolo Lige (zadatci, staze, tablice bodovanja i upute za bodovanje) te ćete ih moći preuzeti.
Ovo kolo će biti online i svi se učenici natječu pojedinačno. Kolo traje od 10. 10. do 25. 10. 2019.
Koristite ovu temu za dijeljenje iskustva i informacija vezanih za 1. kolo.

LP,

Ana


#2

Poštovani,
ne mogu se nikako ulogirati u Neuron, korisnička oznaka mi nije dobra. Kako da to popravim? Hvala


#3

Morali ste zakomplicirati s još nekoliko klikova??? Što je falilo načinu gdje se u attachu mentorima mailom poslalo materijale za pripremu. Još jedan password, još jedan user, još pet, šest operacija dodatnih da dođeš do onog kaj nam treba…čemu to???


#4

Pohvalio sam još prošle godine ekipu za Neuron sustav i želim pohvaliti još jednom. Svaka čast, na organizaciji, trudu, držanjem koraka i prednjačenjem u tehonologiji. Sustav je izvrstan i odlično je što možemo naći sve na jednom mjestu.
Ne znam za ostale, ali ja sam uspio sve što je potrebno za natjecanje skinuti doslovno u 5 klikova miša bez imalo razmišljanja.


#5

U potpunosti se slažem!

Pozdrav,
Siniša


#6

Može jedno glupo pitanje? Gdje je taj sustav Neuron, tražim ga već 3 dana. Sorry, smotana sam.


#7

+1

I jos sad se ne mora slati postom, upload videa je na jednom mjestu, cijeli proces znatno pojednostavljuje, sve pohvale!


#8

https://neuron.croatianmakers.hr/accounts/login/


#9

Tnx. :grin:Hvala puno…


#10

Poštovani,

molim Vas da se za pristupne podatke za Neuron javite e-mailom na: ana.tolic@irim.hr

LP,

Ana


#11

Hvala Vam na pohvalama za Neuron!

LP,

Ana


#12

Slažem se s kolegama! Doista u sustavu se sve može naći i sve na jednom mjestu.


#13


Treba li robot nakon što dođe do kraja crne linije stajati dvije sekunde i svijetliti crvenom bojom kojom je svijetlio dok je pratio liniju i nakon toga još dvije sekunde stajati i svijetliti zelenom bojom, ili može nakon što završi s linijom stajati dvije sekunde i te dvije sekunde dok stoji svijetliti zeleno?


#14

Dragi Igore,

hvala na upitu. Robot mora najprije stajati 2 sekunde i svijetliti crveno kako je svijetlio dok je pratio traku, a onda nakon toga pali zelena svjetla i tako svijetli 2 sekunde.

LP,

Ana


#15

Poštovana,

je li moguće produljenje roka za predaju prvog zadatka za tjedan dana (do kraja mjeseca)? Uvijek je na početku školske godine gužva dok se raspored ustali i dok počnemo s radom.

Unaprijed zahvaljujem


#16

Pozdrav! Zna li netko kako se u mBlock5 vrsi vracanje mBot-a na tvornicke postavke?


#17

Ako tražite onaj program s kojim je sam mBot došao to onda ide ovako


#18

Draga Anamarija,

produljit ćemo kolo do 29.10. jer nakon toga počinju jesenski praznici.

LP,

Ana


#19

Odlično, puno hvala!


#20

Pozdrav!!

Jedna učenica ne sudjeluje vise u radionicama, ja sam ju stavila u neuron sad ju vise ne mogu maknuti.

Neki roditelji nisu potvrdili suglasnost. Kako da im ponovo pošaljem link za to?

Vidim da postoji opcija za upload videa direktno s mobitela. Nadam se da sam dobro vidjela, s obzirom da snimam na mobitelu to ce mi uštedjeti hrpu vremena :slight_smile: