1. kolo Croatian Makers lige (2019./2020.)


#21

Pozdrav,

Unesene učenike koji se ne natječu ne morate brisati, jednostavno za njih nećete unositi rezultate.

Suglasnosti se mogu ispuniti u bilo kojem trenutku preko linka koji ste dobili e-mailom ili na stranici za prijavu neuron.croatianmakers.hr klikom na link “Suglasnost za sudjelovanje” koji se nalazi ispod polja za unos korisničkih podataka. Roditelji trebaju samo OIB svog djeteta.

Srdačno,


#22

Hvala!
Dodala sam nove učenike, roditeljima poslala link.

Neuron nije zgodan za koristiti na mobitelu. Bježi na sve strane. Upload videa cu ipak raditi preko računala. :slight_smile:


#23

Puno hvala na povratnoj informaciji.
Pozabavit ćemo se optimizacijom na mobilnim uređajima. :wink:


#24

Pozdrav!
Molila bih da mi netko napiše dobne skupine, tj. koji su razredi u starijoj koji u malđoj. Nova sam u ovome, a nigdje ne mogu pronaći taj podatak.


#25

Od 1.-4. razreda je mladja skupina,5.-8. starija skupina.


#26

Na webu piše:
Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: 1.-5. i 6.- 8. razred osnovne škole. Nadam se da je to još aktualno, jer sam ih po tome rasporedio :slight_smile:


#27

Hvala lijepo! :slightly_smiling_face:


#28

Pozdrav,
pitanje vezano za zadatak za stariju dobnu skupinu. U zadatku je napisano da učenici osvajaju dodatnih 20 bodova ukoliko robot pređe stazu sa svim kotačima unutar staze. Odnosi li se to i na praćenje crne crte? Jer ukoliko robot prati crtu s desne strane, izlazi s kotačima van staze.

Hvala


#29

Ne znam dali sam dobro shvatila…u ovom kolu uploadamo samo 1 video po dobnoj skupini?
I unosimo samo 1 učenika za svaku dobnu skupinu kao natjecatelja u tom kolu?


#30

Poštovani,
sve pohvale za Neuron organizaciju. Pregledno i sve dostupno na jednom mjestu!

U ovom kolu isto postavljamo list sa imenom natjecatelja u video?

Zahvaljujem na odgovoru!

LP,
Mateja


#31

odlično, hvala za produljenje roka


#32

unosite podatke za sve učenike


#33

Što to znači za sve učenike? Za svaku dobnu skupinu 4 učenika sudjeluje, dakle 4 videa kao i do sada? Iako u tekstu zadatka piše “Za rješavanje ovoga zadatka potreban je 1 robot”…


#34

Pozdrav Andrea,

Ovo kolo je pojedinacno, mozete unosti i 20 rezulata po dobnoj skupini ako zelite. Svi rezultati ce biti vidljivi u pojedinacnim rezultatima a samo 4 najbolja ce se uzimati u obzir za formiranje ekipnih rezultata.
Ako nemate dovoljno robota s ucenicima organizirajte natjecanje na nacin da nakon sto jedan odvozi voznju drugi uzima robota, prebaci program i odvozi svoju voznju.

Josip


#35

Hvala vam na detaljnom odgovoru!
Lp


#36

kod IR komunikacije između robota treba više od jednog…


#37

Mogu li se još uvijek roboti poslati na servis i gdje?


#38

Pozdrav, nisam siguran na koji servis mislite, ove godine nije bilo servisne akcije.
Za sve neispravne dijelove ili probleme s robotima se možete javiti zastupniku Ardubotics.


#39

Draga Jasna,

hvala na pitanju. Robot za vrijeme praćenja crte također ne smije izaći sa staze tako da prilagodite način i brzinu praćenja crte da robot ostane na stazi. Ako pitate za onaj dio staze između linije za praćenje (označila sam na slici), u tom dijelu je dopušteno da robot kotačem pređe preko ruba tih segmenta jer je tu i dalje robot na stazi.

LP,

Ana


#40

Netko je postavio pitanje, ali nije bilo odgovora. Da li je potrebno kod snimanja ubaciti kraj staze papir s nazivom skole i ucenika?
Hvala unaprijed i lp,
Mirjana