1. kolo Croatian Makers lige (2019./2020.)


#41

Draga Mirjana,

hvala na upitu. Ove godine ne morate u video stavljati ime s nazivom regije, škole i dobne skupine.

LP,

Ana


#42

Draga Mateja,

hvala na upitu. Ove godine ne morate u video stavljati ime s nazivom regije, škole i dobne skupine.

LP,

Ana


#43

kod snimanja stavljamo samo učenik1, učenik2…?


#44

Zahvaljujem na produljenju roka, zaista je guzva na pocetku godine.
Imam jedno pitanje vezano za rok.
Je li rok 29.10 do 23:59?
Pitam jer imam robotiku sa ucenicima utorkom popodne pa me zanima mogu li i taj utorak iskoristiti za vjezbu i dostavu videa?


#45

Za neke učenike unosio sam podatke, ali sam OIB ostavio prazno jer ga nisam imao. Naknadno sam ispravljao podatke i ubacio OIB, ali se to još ne vidi u Neuronu. Kod ispravka je bila obavijest Zahtjev je poslan ili tako nekako. Problem je kako sad “potpisati” suglasnost ako nema unešenog OIB-a?


#46

Dragi Darijo,

ne morate stavljati te oznake jer sada direktno u Neuronu postavljate video uz ime i prezime učenika.

LP,

Ana


#47

Tako je. Možete još cijeli utorak provesti kolo i unijeti rezultate.

LP,

Ana


#48

Pozdrav Mario, svi zahtjevi koji su stigli jučer do 17 sati su odobreni. Sve nakon toga će biti odobreno danas do kraja dana. Suglasnosti ćete moći isouniti kad OIB bude vidljiv u sustavu.


#49

Dodatno pitanje. Učenici srednjih škola nisu predviđeni za unos kao natjecatelji. Da li ih mogu unijeti kao mentore ako su zainteresirani? Nešto je Paolo o tome govorio na MakeXu.


#50

Hvala na informaciji!


#51

Imam još jedno pitanje . Postoje li neki tutorijali za mblock 5 i da li će ih biti na stranicama Croatian Makers lige. Ima dosta novih mogućnosti , a nekako mi je lakše kada vidim primjere.


#52

Imam pitanje, kako naknadno dodati učenicima e-mail za suglasnosti?
EDIT: Riješeno: pošaljem roditeljima link na mail :wink:


#53

Ja sam nov i zasad zapinjemo oko suglasnosti:

  1. neki roditelji nemaju / ne koriste e-mail. Rekao sam da ćemo poslati na učeničke e-mail adrese, pa onda isprintati suglasnost da odnesu roditeljima da ih potpišu. Je li to ok?
  2. popunio sam podatke, piše “zahtjev poslan”, ali na e-mailu još nema ništa. Pretpostavljam da netko u IRIM-u iste treba odobriti?

#54

Draga Nataša,

pogledajte na našem izradi webu nema primjera s mBlock 5 programom (osim u dijelu Dodatni senzori za mBot). No, izradili smo priručnik koji Vam je u PDF-u i dostupan je ovdje. Na tom linku su dva priučnika za rad s mBotom (jedan s primjerima u trojci, a drugi u petici). Vjerujem da će Vam pomoći u radu. Ako budete imali dodatnih pitanja, pišite nam :slight_smile:

LP,

Ana


#55

Dragi Ivan,

hvala na upitu.
Odgovaram po redu :slight_smile:

  1. Za sve one roditelje koji nemaju i ne koriste e-mail predlažem da im podijelite pisane suglasnosti. Tu suglasnost preuzmite ovdje. Kad ih roditelji ispune i vrate Vam suglasnost, Vi umjesto njih popunite suglasnost u Neuronu, a ove pisane primjerke čuvajte kod sebe.

  2. Tako je. Mi u IRIMU odobravamo zahtjeve. Sutra u toku dana ćemo odobriti sve zahtjeve koji su poslani.

LP,

Ana


#56

Draga Ana,
puno hvala na odgovoru


#57

Dragi Mario,

učenici srednjih škola mogu biti mentori osnovnoškolcima u Ligi. Samo ih u Neuronu unesite kao mentore u svojoj ustanovi.

LP,

Ana


#58

Poštovani,

još jedno pitanje vezano uz suglasnost.
Je li dovoljno to što uz ime učenika stoji kvačica u supcu siglasnost (u sustavu Neuron)? Znači li to da su učenici “prihvaćeni” u sustavu i mogu se natjecati ili treba još neki korak napraviti?
suglasnost

Jedan učenik se tek danas odlučio priključiti u natjecanje pa sam ga danas dodala u sustav?
Hoće li moći sudjelovati jer roditelji nisu jos potvrdili suglasnost?


#59

Draga Ivana,

kad u stupcu za suglasnost stoji kvačica, to znači da su roditelji ispunili suglasnost i tu više ne morate ništa.
Za učenika koji se danas uključio, smije se natjecati, samo zamolite roditelje da čim prije ispune suglasnost (barem do kraja kola).

LP,

Ana


#60

Zgodnije je stavljati barem učenik 1,2,3 da možemo lakše pronaći videa kasnije na mobitelu.