1. kolo Croatian Makers lige (2019./2020.)


#102

Koliko dugo traje učitavanje rezultata… ja radim u zadnji cas i sad mi se cini da mi nece nista učitati :disappointed_relieved:


#103

Imam problem s spajanjem robota na laptop. I laptop i robot su novi. Robot je star tek tjedan dana, a laptop jednu godinu.


#104

Što se točno događa?


#105

Draga Terezija,

kontaktirali smo suradnike iz Makeblocka vezano za Vaš problem pa su nam poslali dokument s koracima kako ga možete riješiti. Dokument se nalazi ovdje. Pokušajte s time i slobodno javite feedback koji ćemo im proslijediti.

LP,

Ana


#106

Možemo li dobiti fajlove robotske hvataljke za 3D ispis?
I link na upute za sastavljanje robotske hvataljke.

Hvala.

Lp.


#107

Pridružujem se zahtjevu za datoteke za 3D ispis.


#108

Postoji li datoteka s uputama za korištenje robotske ruke i gdje?


#109

Poštovana Terezija,

uputa za sastavljanje hvataljke nalazi se ovdje.
Uskoro ćemo na Izradi webu objaviti nekoliko primjera programa.

LP,

Ana


#110

Dragi Siniša,

upute za sastavljanje hvataljke su ovdje.
Uskoro ćemo prirediti dokumente za 3D ispis pa ćemo Vam javiti.

LP,

Ana


#111

Pozdrav,

na ovom linku se nalaze elementi za 3D printanje i za rezanje na laseru. Molim uzmite u obzir da je za rezanje na laseru u obzir uzeta debljina reza od 0,15 mm.
Ovdje možete pristupiti modelu na Tinkercadu ako želite raditi preinake.

Za sklapanje hvataljke će vam, osim dijelova koje printate/režete, biti potrebni još:

  • Servo motor - modeli su konstruirani za rad s ovim motorom (TowerPro SG90 180). Ako radite s nekim drugim velika je vjerojatnost da vam otvori za glavu servo motora neće odgovorati, u tom slučaju je potrebno korigirati model na gornjem linku u Tinkercadu.
  • 2 vijka M4x20
  • 1 vijak M4x16
  • 2 matice M4
  • Elektronički dodatak za spajanje servo motora na mcore.
  • Kabel za spajanje dodatka na mcore. Možete iskoristiti kabel od mBota ako imate viška.
  • U slučaju da vijci koji dolaze sa servo motor nisu odgovarajući kupite šarafiće za lim ili drvo 2x8mm i odgovarajuće podloške.

Upute pronađite na linku koji je Ana postala ranije.
Josip


#112

Hvala na uputama.

Lp