1. kolo Croatian Makers lige (2019./2020.)


#81

Pratila sam obavijesti, ali očito nisam dobro razumijela dio oko objave videa. video link me vodi na Vimeo… al mi se u prvom trenutku ništa nije pojavljivalo, klikom na link. NO, sad sam vidjela da sam za jednog učenika krivi video dodala ufff… i što sad…
Neuron mi ne dozvoljava uređivanje prijavljenih rezultata, konkretno linkova za video.
I u Neuronu mi nedostaje neki povratni info o statusu uploada… jel se to može nekako dodati
Molim pomoć, savjet i unaprijed hvala
Sanja


#82

LP, imam isti problem…
pokušala sam dva puta, ali novi unos - za sada nije “pregazio” stari … bodovi su OK, ali i dalje imam “krivi” video


#83

ako je zaboravljeno, programčić koji će kvalitetan snimak ostaviti kvalitetnim, a smanjiti na minimalnu vrijednost: https://handbrake.fr/rotation.php?file=HandBrake-1.2.2-x86_64-Win_GUI.exe


#84

Dragi Ivan,

od ove sezone Lige nemamo više regiju Gospić. Ustanove iz te regije smo pridružili regiji Ogulin.

LP,

Ana


#85

Pozdrav,

gdje je moguće vidjeti rezultate koje smo unijeli nakon natjecanja?
Htio bih ih još dodatno provjeriti i biti siguran da su uneseni, ali nigdje ne vidim tu opciju.

Pretpostavljam da bi se rezultati trebali nalaziti dolje pod “Pregled rezultata”, ali mi on još uvijek i
nakon unosa rezultata prazan…


#86

Pozdrav Sanja,
Upload video materijala (i prvi put i ako ga mijenjate) traje neko vrijeme. U pravilu bi sve trebalo biti vidljivo nakon nekoliko minuta ali uzmite u obzir da je pred kraj kola najveća navala na server te u tom periodu i sam upload može trajati duže. :wink:


#87

Koliko vidim u sustavu uopće nema rezultata za Vašu školu (OŠ Veliko Trojstvo).
Pazite kod predaje rezultata jer se zbog potencijalno velikih video materijala upload zna odužiti pa se prijevremenim zatvaranjem/refreshanjem prozora rezultati uopće ne spremaju.

Kao što sam napisao u jednom od prethodnih postova, u dane kad se kolo bliži kraju bilježimo veliki broj spajanja i unosa rezultata što bude uzrok sporijem radu pa vas još jednom molim za strpljenje.


#88

Pozdrav Pjer,
hvala na prijedlozima, uvijek su dobrodošli i zaista nam pomažu u daljnjem razvoju sustava.

Zahtjevi za promjenama su nužni zato jer bi se moglo dogiti da netko “pregazi” podatke učenika koji se natjecao u recimo prva dva kola. Time će se njegovi rezultati pripisati novom učeniku čiji su podaci uneseni izmjenom. Isto vrijedi i za podatke o ustanovi i mentoru.

Što se tiče suglasnosti, ako vi kliknete da ste prikupili suglasnost u papirnatom obliku bez unosa ikakvih podataka mi ne znamo tko je ispunio/prikupio suglasnosti odnosno trebali bi implementirati da vi možete odabrati koji mentor je prikupio suglasnoti. Implementacijom paralelnog sustava povećavamo mogućnost pogreške i kompliciramo sustav što svakako želimo izbjeći.

Josip


#89

Hvala na objašnjenju. Nakon čekanja uspio sam priložiti rezultate.


#90

Puno hvala,
kako mi jučer u nekoliko pokušaja, nije uspjelo - danas je ipak uspjelo!
Zbunjujuće je da pri objavi podataka, ne postoji nikakva indikacija procesa (traka napretka ili postotak uploada)… pojavi se samo nakratko kartica s obavijesti, a i to je tak’ brzo, da u par puta nisam uopće uočila


#92

ukoliko smanjite video pomoću spomenutog HandBrake-a, upload na internetu standardne brzine između 20-50 MBit-a traje manje od minute, npr. moj video trajanja oko 30 s u HD rezoluciji je veličine oko 50 MB, a nakon obrade koja doslovce zahtjeva samo odabir videa i klik na Encode pada na veličinu oko 5 MB i upload na Vimeo pomoću Neurona za 10-20 sekundi


#93

Znam da je veika navala na servere i da upload traje (bez obzira što sam smanjio datoteke). No što ako ne uspijemo predati do 24sata. Za drugog pak učenika zbog nekakve greške nije povukao podatke ni video, a spremio ga je u sustav. Ja ga ne mogu brisati niti editirati. Može savjet?


#94

Eto i ja imam cijelo jutro problem s unosom rezultata. Vrijeme unosi, ali bodove ne. Video također ne povlači. Pokušat ću kasnije tokom dana, nadam se boljoj sreći…


#95

Nije radilo jutros, od maloprije meni radi savršeno.


#96

Draga Kristina,

pokušajte ponovno. Sada bi sve trebalo dobro raditi.

LP,

Ana


#97

Hvala za program. Super mi je poslužio, a služit će i za daljnja kola.


#98

Puno hvala na odgovoru


#99

Hvala. Uspjelo. lp. Kristina


#100

Da li možemo negdje vidjeti rezultate koje smo unijeli?
Kod mene piše slanje rezultata u tijeku, molimo pričekajte.
I onda nigdje ne mogu vidjeti podatke koje sam unijela, ne znam jesu mi podaci učitani ili ne.


#101

Evo uspjelo mi ucitati i sve se vidi:-)