2. kolo Croatian Makers lige (2019./2020.)


#1

Dragi mentorice i mentori,

Od ponedjeljka (2. 12. 2019.) u sustavu Neuron će biti dostupni svi potrebni materijali za 2. kolo Lige (zadatci, staze, tablice bodovanja i upute za bodovanje) te ćete ih moći preuzeti.
Ovo kolo će biti online i svi se učenici natječu pojedinačno. Kolo traje od 2. 12. do 20. 12. 2019.
Koristite ovu temu za dijeljenje iskustva i informacija vezanih za 2. kolo.

LP,

Ana


#2

Pozdrav,
zbog trenutne situacije u sustavu školstva, od završetka 1.kola uspjela sam okupiti učenike samo jednom kada smo analizirali zadatak i raspravili o mogucim poboljsanjima. Pripremni zadatak nismo odradili, pa tako ni koristenje ultrazvucnog senzora. Vjerujem da je u mnogim skolama slicna situacija.
Postoji li ikakva mogućnost da se 2.kolo pomakne na siječanj 2020.?
Hvala na razumijevanju i srdacan pozdrav


#3

Draga Mirjana,

produljili smo kolo do 31.1.2020.

LP,

Ana


#4

Što kada riješimo zadatak? Možemo li dobiti dodatnih materijala za vježbu? Mi smo riješili zadatak.


#5

Bravo, zaista brzinski odrađeno.
Predlažem da pogledate zadatke od prošlih sezona pa se pomoću njih možete pripremati za naredna kola.

@AnaT i @Dario su izradili odličan pregled na našem webu. Pogledajte ovdje. :slight_smile:


#6

Pozdrav,
robote sam naslijedio i poprilično sam nov što se tiče Mblock-a, zanima me senzor za praćenje linije koji god sam tutorial pronašao svi su u prijašnjoj verziji Mblocka i u 5-ici nemam te naredbe koje bi trebao odnosno koje su naveden u tutorialu. Može li netko pomoći oko definiranja senzora za praćenje linije jer se praktički cijelokupan zadatak bazira na njemu? Unaprijed hvala :slight_smile:


#7

Pozdrav Zolt,

izradili smo priručnik s primjerima programa u mblock 5-ici te u njemu možete pronaći i primjere za senzor za praćenje linije. Priručnik je ovdje.

LP,

Ana


#8

Pozdrav, nama ne radi senzor za praćenje linije. Jednostavno mbot ne sluša tu naredbu, a diode svijetle pod svijetlom podlogom, i ne svijetle pod tamnom. Hoćemo li učenicima oduzeti samo 42 boda ukoliko nisu koristili tu naredbu ili? Hvala na odgovoru i lp. :slight_smile:


#9

Draga Matea,

jeste li provjerili da je senzor dobro povezan s portom na pločici i da to odgovara onome što se postavili u programu?
Vratite tvorničke postavke na mBot pa provjerite u Live načinu rada očitanje senzora.
Možete mi se javiti i e-mailom (ana.tolic@irim.hr).

LP,

Ana


#10

Poštovana,

senzor je na početku odmah spojen na port 2, te ga tako i programiramo… međutim sad i nakon vraćanja mbota ma tvorničke postavke ne prati liniju nažalost.

lp,
Matea


#11

Draga Matea,

pokušajte još i s drugim portovima. U live načinu rada provjerite vrijednosti koje očitava senzor ovisno o podlozi kojoj je izložen. Ako i u tim slučajevima neće raditi kako očekujete, vjerojatno će biti potrebno nabaviti novi senzor.

LP,

Ana


#12

Poštovani,
ne mogu se unijeti rezultati za 2. kolo.
Kada označim unos rezultata, piše unos rezultata trenutačno nije moguć.


#13

Poštovana,
Moje isprike, došlo je do pogreške u sustavu, sada je unos moguć.
Hvala Vam na obavijesti :slight_smile:


#14

Pozdrav!
Pokušavam unijeti rezultate od 18 sati i nikako ne uspijevam. Kad kliknem na “Podnesi”, izbaci porukicu: “Pričekajte, rezultati se unose” ili tako nešto i tako već stoji satima. Probala sam svašta, spajala se na različite mreže, s drugih PCja, laptopa, jednostavno ne mogu učitati rezultate.
Hvala!


#15

Pozdrav
Koliko je velik video koji uploadate?
Pokusajte smanjiti video i uploadajte ponovo.


#16

Nećete vjerovati, čim sam napisala post na forumu, učitao mi se prvi rezultat. Sada ide bez problema :smile:
Hvala!


#17

Zadnji dan predaje rezultata je uvijek kritičan zbog velikog opterećenja servera.
Trudimo se iz kola u kolo unaprijediti sustav kako bi takve probleme sveli na minimum. :wink:


#18

Draga Ana,

vrlo smo nestrpljivi!
Kada će biti objavljeni rezultati?

Pozdrav,
Siniša


#19

Dragi Siniša,

molim za strpljenje još malo :slight_smile:
Ovaj tjedan obrađujemo rezultate te je plan objaviti ih početkom sljedećeg tjedna.

LP,

Ana


#20

Puno hvala!
Tko će izdržati…
:stuck_out_tongue_winking_eye: