2. kolo Croatian Makers Lige (2022./2023.)


#21

Nikad ovoliko vremena nismo potrošili kao na ovo kolo. Isti program jedan dan radi (ali taj dan nismo stigli snimati), drugi dan radi svaki deseti put. Potpuno neshavtljivo. Na trećoj prepreci poludi. Mijenjali baterije, microbitove, kalibrirali… Jedva!
Rokovi su prekratki, pogotovo kad se radi s učenicima koji su se tek ove godine uključili u ligu. Jer prvo treba s njima proći korak po korak, pa onda njih pustiti da sami programiraju. To su sati i sati rada. Jako teško za uskladiti s njihovim i mojim rasporedom i još uhvatiti slobodnu informatičku učionicu.


#22

Jutro svima
Mi nismo uspjeli tj uspjeli jesmo jednom i onda više nije htio nikako (zašto nije nam jasno)
Kako je danas zadnji dan, može netko od Vas koji ste uspjeli staviti u ponedjeljak kod da prođem s klincima i da vidimo hoće nama raditi.
Hvala
Sretan Božić svima :beers::beers::beers::beers::beers::beers::beers:


#23

Treba pripaziti da kod lijepljenja/pricvrscivanja stazu zalijepite potpuno ravno jer robot u voznji podize stazu te to zbunjuje senzore robota pa robot skreze sa staze ili ne reagira na bijelo jer je papir toliko blizu senzora da ga registrira kao crnu crtu pa nastavi voziti.


#24

Mi smo još prije nekoliko godina nabavili veliku drvenu ploču na koju uvijek lijepimo stazu. To nam se pokazalo kao odlično riješenje. Staza je uvijek lijepo pričvršćena i ne miče se, a kad završimo, naslonimo ploču uza zid.


#25

Cim smo usli u CM ligu 2016., kupio sam paket najjeftinijeg laminata i dodavao segmente ovisno o velicini staze i jos uvijek je tako…
Ali treba paziti s pricvrscivanjem da se ne stvore valovi jer oni rade probleme…


#26

Poštovani,
postoji li mogućnost da produžite samo vrijeme učitavanja videa i bodova do sutra ili prekosutra. Je da je Božić ali bi puno pomoglo


#27

Dragi svi,

zbog velikog broja upita, produljili smo 2. kolo do petka, 13.1.2023. do 23:59.

lp,
Teodora


#28

Slažem se s vama. Isto tako mi se čini da su zadaci iz godine u godine teži.