2.kolo-Što nas očekuje?


#61

Sad sam isprintala na laserskom i sve radi :slight_smile:


#62

Pozdrav! Na što se misli sakupiti ukrase?
Samo proći po stazi uz njih?


#63

Tako je @natasa.

Čini mi se da će kod mnogih biti problema s dijelom staze gdje robot mora prijeći stazu bez korištenja senzora ovisno o baterijama. Dok učenici sve isprogramiraju i isprobaju, baterije će se dijelom potrošiti i kada dođe natjecanje mogući scenarij je da robot ne izvrši radnju koju bi trebao tj. da ne izađe izvan plavog dijela staze i ne izvrši zadatak do kraja iako je program napisan da robot prođe cijelu stazu.


#64

Točno ovo je i meni palo na pamet. Pogotovo što će prvo mlađa skupina rješavati pa starija preuzeti robote.


#65

Sve smo otvorili,napokon!


#66

Pod uhvatiti ukras podrazumijeva se da robot prijeđe dio crne linije gdje je ukras obješen.

Što se preciznosti kretanja tiče za mlade je stvar prilično jednostavna, a ni za starije nije jako komplicirana. Robot ne mora biti tako precizan u kretnjama i pozicionirati se savršeno da bi uhvatio crnu liniju na početku jer je njezin početak značajno proširen.

P


#67

Možete li i nama poslati stazu A0 formata pa da ju sami isprintamo?


#68

Printanje staze na A0 za pripremu natjecanja nije potrebno, pripreme možete obaviti sa stazom koju smo Vam poslali u e-mailu i koja se može isprintati na A4 formatu papira i potom spojiti iz segmenata.

Ukoliko netko želi printati stazu na A0 formatu PDF dokument se nalazi ovdje.

P


#69

Evo par pitanja:

  • Ako će staze na natjecanju unaprijed biti pripremljene… koliko se paralelnih staza očekuje po lokaciji?
  • Da li će mjerenje vremena i ovaj put raditi mentori iz drugih škola ili će mjerenje vršiti nekoliko određenih osoba za sve natjecatelje?
  • Da li će se organizirati snimanje kretanja na stazi?

#70

Pozdrav LMazzi,

  • na svakoj lokaciji biti će 3 staze na kojima će se odvijati natjecanje
  • na svakoj stazi biti će po 2 mentora koji će vršiti mjerenja za tu stazu - znači 6 mentora po regiji ce biti ocjenjivaci
  • na fizičkom kolu neće biti snimanja

P


#71

Pozdrav,
možete li objaviti javno stazu da je mogu isprintati i učenici pa da mogu vježbati?


#72

Pozdrav,

staza je poslana svim mentorima uključenim u Ligu putem e-maila prije nekoliko dana. Molim Vas provjerite e-mail.

Dodatno, istu stazu za vježbu možete preuzeti ovdje.

P


#73

Poštovanje,da li mi koji nažalost ne možemo sudjelovati na fizičkom kolu (zbog kasne satnice održavanja natjecanja), moramo isto prijaviti natjecatelje do sutra ili mozemo,kad snimimo online natjecanje, odabrati 4 najbolja pa poslati njihove rezultate?


#74

Poštovana,

kako je vama odobreno da imate online kolo jer ste na otoku i nemate mogucnost dolaska (jer nema trajekata u to vrijeme), a kako bi uvjeti bili što ujednačeniji za svih molim Vas da unaprijed prijavite natjecatelje kao i sve ostale ustanove. i da natjecanje odradite samo s tim natjecateljima.

P


#75

Pozdrav svima,

Bilo je puno upita o domaćinima i terminima održavanja fizičkog kola. Ako je netko propustio mail, sve informacije možete pronaći i ovdje.

Josip


#76

Ok, hvala…kako ima još škola iz ove regije kojima ne odgovara satnica mislim da se to moglo uskladiti da svi možemo doći (kao u nekim drugim regijama koliko vidim)…ovdje nije bitno natjecanje nego prije svega druženje djece, motivacija za robotiku a i razmjena dojmova vezano uz robotiku


#77

Zanima me u koliko sati će se održati natjecanje u Istra1,u OŠ Tar!?

Zanima me još da li prije dolaska na fizičko kolo treba sa djecom snimiti vožnju robota!?


#78

:disappointed: naša djeca su se jako razočarala što im nije omogučeno da mogu doći na natjecanje ali se nadam da ćete se bar vi ostali zabaviti


#79

Poslali su nam mail s novim ažuriranim popisom i terminima te za regiju Istra 1 stoji da je vrijeme početka 17:00h.
Ne trebate snimiti vožnju robota prije dolaska na fizičko kolo.


#80

Pozdrav svima!
Imam pitanje vezano za kraj vožnje. Treba li robot na cilju proći crnu liniju? Ako treba to znači da iz vožnje sa senzorima opet prelazi na vožnju bez senzora. Ili treba samo doći do završne točke i podignuti robota? Zahvaljujem na odgovoru! :slight_smile: