4. kolo Croatian Makers Lige (2022./2023.)


#1

Dragi mentorice i mentori,

u sustavu Neuron, su dostupni svi potrebni materijali za 4. kolo Lige (zadatci, staze, tablice bodovanja, upute za bodovanje i video vožnje) te ih možete preuzeti opcijom Materijali.

Ovo kolo će biti online i svi se učenici natječu ekipno u svakoj dobnoj skupini.

Kolo traje od 13. 3. do 3. 4. 2023. (kako smo kasnije tijekom dana objavili materijale, produljili smo kolo do ponedjeljka 3.4.)

Koristite ovu temu za dijeljenje iskustva i informacija vezanih za 4. kolo.

Lp,
Teodora


#2

Pozdrav,
zašto se HuskyLens kamera tijekom vožnje uključuje i isključuje nekoliko puta? Pokušali smo promijeniti baterije, ostaviti nekoliko sekundi uključen robot i kameru prije nego li smo pokrenuli ga, ali ništa nije riješilo naš problem.
Prije toga robot je uspješno došao do cilja i nije imao nikakvih smetnji, a ovaj problem s kamerom ga ometa i već na pola staze prepoznaje prepreku koje zapravo nema ispred njega.

Zna li netko što napraviti?


#3

Pozdrav Anita,

u sitauciji kada se kamera neprestano uključuje/isključuje potrebno je provjeriti sljedeće:

  • kontakt I2C kabla na izvodima na robotu. Provjeriti sva 4 pina jesu li dobro spojena. Možete ih probati spojiti u neki drugi red od moguća 3 (npr. srednji red).
  • kontakt kabla od kučišta za baterije. Predlažem da odspojite kabel od napajanja kučišta pa ponovno spojite.
  • staviti 4 nove AA baterije (neka su sve od istog proizvođača).

Ova situacija s kamerom upućuje na to da kamera ne dobiva dovoljno napajanja da ostane stabilno uključena.

Ako ovo i dalje ne rješava problem, uslikajte izvode robota i način na koji je kamera spojena te provjerite radi li kamera ako se direktno spoji na računalo USB kablom pa se javite na email: teodora.tadej@irim.hr

lp,
Tara


#4

Dragi mentorice i mentori,

produljujemo 4. kolo Lige do srijede, 5. travnja 2023. godine, do 23:59.

Srdačan pozdrav,
Teodora


#5

Spojite kameru na srednje pinove na robotu… I nama se dogadjalo i ovo je rjesilo problem…


#6

Pozdrav,
učitavamo li samo jednu snimku starije i jednu snimku mlađe ili ?


#8

S obzirom na način unosa dovoljna je jedna vožnj, barem po mojoj logici.


#9

Obzirom da je ekipno, jedna voznja starije i jedna voznja mladje skupine.


#10

Postovani, što znači greška 03 tužni smajlić na micro:bitu. Treba biti nešto u vezi tajmera.
Lp


#11

Pardon, 030 :frowning: tužni smajlić.


#12

niste nešto dobro učitali tj ostal je kod koji je učitan prije


#13

Neuron je nedostupan. Hoće li kvar uskoro biti otklonjen, jer još nisam učitala video i bodove za svoju ekipu?

lp


#14

Imam isti problem. Nadam se skorom odgovoru.


#15

Evo i ja upravo htjela uploadati snimku, ali ne ide… Nadamo se da će se kvar uskoro otkloniti…


#16

Ništa od neurona ni u ovo doba…


#17

Ispričavamo se na nastalom problemu. Server se malo preopteretio. :thermometer:
Stranica je ponovo online. :slight_smile:


#18

Meni jos ne radi. Ne znam za ostale.


#19

Ni meni, i dalje javlja grešku.


#20

Da, i dalje ne radi.


#21

The Elvis is still down!
Možda razmisliti o produljenju roka za unos snimki…
Da i ovog trena bude server online, nema šansi da svi stignemo uploadati snimke do 24:00
Razmišljam na glas…