AQ:bit - Pitanja


#1

Poštovani,

Ovdje možete postaviti pitanja o postavljanju, korištenju i samom radu AQ:bit uređaja.


#2

Pozdrav.

Evo ja stvarno više ne znam gdje griješim i što radim krivo. Sve sam napravio prema uputama i sve je na prvu ok. Kada uključim AQ:bit pojavi se odmah na karti i bude prisutan petnaestak minuta i onda se odspoji s mreže. Mislio sam da je problem sa spajanjem na wifi mrežu knjižnice pa sam donio jedan AQ:bit kući i opet se ponovilo isto. Radi i onda se samo odspoji.

Goran Vučković
Gradska knjižnica Slavonski Brod


#3

Ima li AQ:bit MAC adresu?


#4

Poštovani, već par dana pokušavamo aktivirati AQ:bit uređaj, međutim osim “srca” ne prikazuje se ništa drugo. Radimo sve po uputama, ali neuspješno.
Više ne znamo što i kako probati.
Dokument .hex prebacimo na microbit i tamo ostaje samo par sekundi i onda nestane.

Liza Jurišević
Gradska knjižnica Buje


#5

Pozdrav,

kod nas se nažalost javlja isti problem kao i kod kolega iz knjižnice Buje i knjižnice Slavonski Brod…

Tomislav Embreuš
Narodna knjižnica Virje


#6

Poštovani,

zamolio bih Vas da izvršite sljedeći postupak koji se nalazi na poveznici.

Također, provjerite da li ste upisali token na dva mjesta unutar programa.

Lijep pozdrav,

Dorian - IRIM

@Buje @knjiznicavirje94 @gvuckovic


#7

Pozdrav,
kolegica i ja smo napravile promjene prije nekoliko dana. Sve je funkcioniralo. Danas nam je na karti status bio neaktivan. Isključila sam uređaj iz struje i ponovno uključila i eto nas opet, aktivni! :slight_smile:
Mirjana,
Virovitica


#8

Pozdrav, do 9.11. nam je Aq očitavao vrijednosti. Danas sam postavila novi kod, pokrenulo se orvo sa Srcem za On start, i zatim nastavilo s prikazivanjem rombića… sve kako ide u kodu, no AQ i dalje neaktivan i ne prikazuje se na karti- što sada?hvala unaprijed


#9

Problem je izgleda uspješno riješen. Ja sam previdio da imaju dva polja s tokenom. Ispravljeno je i sada je aktivan aq:bit od kada sam ga uključio.

Hvala na pomoći :slight_smile:

Goran,
GKSB


#10

Sve savjete sam poslušala, napravila ispravke, osvježavala, dopunjavala, ponavljala na kraju opet nije uredu.
Iako je na početku bio vidljiv i čak očitao jednom podatke, na karti je uređaj bio vidljiv iako se u “moj aq bit” status vodio kao neaktivan. To jedno očitanje bilo je s programom u koji nije bio upisan token 2 puta nego samo jednom. Kratko sam se divila svom uspjehu, da bi na kraju nestali s karte i više nema nikake šanse da ponovo pojavimo ni nakon svih intervencija.
Mandalena, OkHsGradac


#11

Evo samo da javim da sam jutros u knjižnici ipak uspjela za razliku od sinoć doma. Zasad smo vidljivi i aktivni na karti (dokaz: očitanje vrijednosti u 9.01h ,17C, 1025.0hPa, 55.0%, 17.0ppm :smiley:). Bojim se da ćemo uskoro nestati s karte, kao i u svim dosadašnjim situacijama. Opet sam napravila detaljnu analizu svih koraka i postupaka i nakon što je sve bilo bezuspješno i nisam imala što izgubiti, u javascriptu sam primjetila da naša šifra tokena nije ista kao u programu te sam je ručno ispravila i sve ponovila i juhuuu evo nas vidljivi :star_struck:!Ne tvrdim da je do toga(možda mi se samo posrećilo), uistinu ne znam ništa o javi, ali ako ste i vi mozgali cijelu noć, pokušajte i ovo, osim ako Dorijan zabrani :upside_down_face:
A sad odoh čekat temp.22C pa tko zna, možda poslijepodne i kupanje padne :hugs:
M.,OkHsGradac


#13

Naravno da ste uvijek slobodni istraživati kako riješiti problem (to nikada ne bih zabranio :smile:). Koliko trenutno vidim, Vaš AQ:bit je uspješno postavljen te prikazuje vrijednosti ispravno i kontinuirano.

Lijep pozdrav,

Dorian


#14

Poštovani, pokušavamo aktivirati AQ:bit uređaj, međutim osim srca i romba ne prikazuje se ništa drugo. Radimo sve po uputama, ali neuspješno. Na karti nismo prikazani i status uređaja je neaktivan.
Više ne znamo što i kako probati.
GKK


#15

Poštovani,

jeste li pročitali i probali sva rješenja koja su navedena pod ovom temom (AQ:bit - Pitanja) od ostalih?

Lijep pozdrav, Dorian - IRIM

@gkkluksic


#16

Poštovani, kod nas je ista situacija kao kod Gradske knjižnice Kaštela.


#17

Poštovani,

zamolio bih Vas da AQ:bit uređaj isprobate doma na svojoj privatnoj internetskoj mreži. Ukoliko ni tako ne uspostavite uspješan rad AQ:bita, kontakirajte me na email: dtepic@irim.hr.

Lijep pozdrav, Dorian - IRIM

@Buje


#18

Poštovani Dorane,
sa radošću javljam da je AQ:bit u Narodnoj knjižnici “Petar Preradović” konačno postavljen :slight_smile:
Lijep pozdrav,
Sanja Jozić


#19

Isti problem imamo i mi u Pakracu.
Odradila sam sve prema uputama u pdf u koji je Dorian priložio, no i dalje smo neaktivni na karti.


#20

Da odgovorim, ako druge zanima, MAC adresu AQ:bita možete pronaći ovako:

  1. Na svom mobitelu upalite WiFi hotspot (u postavkama postavite jednostavno ime hotspota i lozinku ukoliko niste prije koristili WiFi hotspot).
  2. Otvorite link te kliknite na stavku Edit u gornjem desnom kutu.
  3. Promijenite podatke o nazivu internetske mreže i lozinku u bloku connect to Wifi network kako bi odgovarali vašem WiFi hotspot otvorenom na mobitelu.
  4. Promijenite token.
  5. Prebacite program na micro:bit (obavezno isključite micro:bit iz AQ:bit uređaja).
  6. Uključite micro:bit nazad u AQ:bit uređaj.
  7. U postavkama WiFi hotspota na mobitelu odaberite stavku Spojeni uređaji odnosno Connected devices te kliknite na uređaj koji započinje slovima ESP.
  8. Kopirajte vrijednost pod stavkom MAC adresa.
    Ove upute vrijede za Android i starije iPhone uređaje. iPhone 11 blokira očitavanje adrese uređaja spojenih na hotspot!

#21

Evo nas iz Pakraca s još jednim pitanjem - AQ bit nam je aktivan i mjeri sve parametre no čini mi se
kako ipak ta mjerenja nisu točna - uspoređujem s temperaturom zraka koju očitava aplikacija na mobitelu.
Naime,čini mi se kako AQ bit mjeri dosta višu temperaturu zraka.

Je li još netko možda uspoređivao vrijednosti s AQ bit mjerenja i vrijednosti koje očitavaju meteo aplikacije?