Croatian Makers Liga 2. kolo


#21

Poštovani Mario,

dio koji se čini kao da nedostaje nalazi se u segmentu iznad.


#22

Možete koristiti LED matrix, jer ne daje nikakvu nepoštenu prednost, također, nemojte koristiti brže motore od originalnih.


#23

Gdje mogu naci novu verziju staze?


#24

Staza je u pripadajućem folderu na poveznici ovdje, samo smo zamijenili redoslijed stranica 8 i 9.


#25

Pozdrav!

Molio bih da ubuduće imate na umu da nemamo svi neograničena sredstva… ovdje prvenstveno mislim na stazu, isprintao sam cijelu stazu i složio (na što sam utrošio sigurno sat vremena ako ne i više) i onda ispadne da su linije presvjetle :frowning: i sad moram ponavljati cijeli postupak… malo mi je to demotivirajuće, plus problemi sa nastavcima koji se specijalno moraju izrezivati :frowning: smatram da je staza veoma atraktivna, ali nekako sumnjam da ste nakon pripreme probali jednu takvu stazu izrezati u segmentima i zaljepiti u cjelinu. Rekao bih da je taj dio napravljen pomalo nabrzinu, da nebudem kritičniji.


#26

Poštovani Igore,

hvala Vam na javljanju. Razumijemo da imate ograničena sredstva i zaista nam je žao što ste morali ponavljati postupak. Isto tako, žao nam je što uputa nije u početku bila detaljnija.
Svjesni smo da je za ovu stazu bio potreban dodatan trud i na tome Vam zahvaljujemo.
Svakako ćemo se potruditi da upute za stazu u narednim kolima budu detaljnije kako ne biste morali ulagati dodatna sredstva.


#27

meni staza izgleda kao na papiru gdje vidimo cijelu…nastavke sam ostavljala i lijepila jedan preko drugoga ili kao puzzle…ne vidim što ne valja…lijepila sam gledajući sliku pa vjerojatno sama zamijenila listove…ne znam…uz poslove vezane za prosinac i priredbe ne znam da ću imati vremena ponovno rezati i lijepiti…nadam se da će naši mbotovi dobar dio odvesti :wink: za 1. susret sa senzorima koliko uspijemo shvatiti funkcioniranje :wink:


#28

Poštovana Martina,

drago nam je da ste uspješno složili stazu! Vjerujemo da će se učenicima svidjeti i staza i zadatak. Ako negdje zapnete, slobodno se javite :slight_smile: :evergreen_tree::skier:


#29

Pozz, mozete li reci koji je najbrzi nacin kako bi kupili LED matrix i “brže” motore?


#30

Istina, ja kupujem SVOJ papir i koristim svoj pisač, nakon ispisa trebalo mi je dva školska sata da izrežem i polijepim…još k tome to imam u razredu i koliko god čuvam, netko od djece ostavi tragove na stazi i potrga stazu…


#31

Jedan savjet u vezi staze. Ni pod kojim uvjetom nemojte lijepiti na pod. Moj savjet je nabaviti paket najjeftinijeg laminata i onda spojiti nekoliko dijelova i na to lijepiti dijelove staze. Ostatak papira i ljepila uklanjam zidarskom spahtlom ili prelijepim segmente novom stazom i pokazalo se super jer je na ravnom, mozete podici i nasloniti na zid da nitko ne gazi po tome, dovoljno je cvrsto i dugotrajno. Naravno, sam sam kupio laminat i spahtlu, ali ako uzmem u obzir kolicinu staza koje je trebalo zalijepiti kroz zadnje 2 godine CM lige, nije toliko velika investicija.


#32

Dobra ideja!!! Uh…još da to realiziram…


#33

Idealno bi bilo kad bi se staze printale u tiskari i dostavljale sudionicima. To bi možda bilo i najjeftinije rješenje, a svi bi imali iste uvjete.


#34

Ako iznađemo financijska sredstva i logističke mogućnosti za tiskanje i slanje skoro 600 A0 staza sudionicima, rado ćemo to i napraviti. U međuvremenu podsjećam da nam je intencija da ovo natjecanje bude prije svega edukativno, a što manje kompetititvno, pa tako mnogi kolege sastavljanje staze prepuste učenicima, kojima je to onda još jedno korisno iskustvo.


#35

Mi smo dodatnu opremu kupovali na:
ardubotics.eu/hr/


#36

Ja stazu lijepim na deblji karton.Kao ljepilo uzimam zidarsku papirnu traku.


#37

Kako se napravi program za ispisivanje vremena vožnje?


#38

koriste se timer i reset timer blokovi, i naravno treba imati neki display na koji se to ispiše.


#39

Napravio sam jednu jednostavniju varijantu koda za prikaz vremena na kraju željenog zadatka:
PrikazVremenaVo%C5%BEnje
Ovo bi trebalo prikazati 10 na ekranu budući da na tu narebu preskače nakon 10sekundi.
Uglavnom, ne smijete ponovno postavljati kronometar u kodu programa ako želite prikazati ispravno vrijeme (npr. unutar narančastog bloka koji ovdje predstavlja neki program koji vrtite da biste prošli stazu).


#40

Imali smo “udes” s jednim mBotićem, a na drugom se tipkalo “rasštimalo”… jel ima kakva preporuka kome se obratiti za servis, gdje nabaviti rezevne dijelove?
Pokušavala sam pronaći na forumu, al ima hrpa tema i iako sam gledala, nisam našla
Hvala svima koji me mogu savjetovati - pomoći