Croatian Makers Liga 2. kolo


#41

Ako udes znači da je pao, onda pretpostavljam da je pukla ona plastikica u motoru na koju ide kotač, toga ima po 2 komada rezerve uz svaki robot i nije preteško za zamijeniti. Inače rezervne dijelove je najlakše naći na:
https://ardubotics.eu/hr/


#42

DA, al nakon skoro 2 i pol godine rada… upravo smo potrošili rezerve… ha ha ha… na žalost… al bilo je nešt’ i dobro u tome, jer su se klinci osposobili za samostalnu zamjenu zupčanika i osovine
probat ću na navedenom linku
Hvala Vlado, na brzom odgovoru


#43

Pozdrav,
pošto sam ovdje nova, naišla sam na problem vezan za zadatak za 2. kolo. Naime, ne razumijem zašto robot nikako ne prepoznaje crnu liniju staze koju smo isprintali? Zna li netko možda kako bi mogla riješiti taj problem?


#44

najvjerojatnije je u programu krivo upisan broj porta senzora za praćenje


#45

provjerila sam i točan je port. Čak sam probala i po dobivenoj stazi (što se dobije uz robota), gdje program radi, prati liniju, zaustavi se na bijelom papiru i slično. No ovdje nikako neće, krene okretati kotače tek ukoliko isprintanu liniju jako približim senzoru.


#46

Prejako ili preslabo osvjetljenje u prostoru? Presjajni otisak? može video i kod?


#47


Nešto imam problema sa učitavanjem videa. Uglavnom, robot stoji i na crnoj liniji, a okrene kotače kada približim liniju ili pak kad ga podignem.


#48

Prema kodu i opisu, rekao bih da je otisak presvijetao, a i bolje bi bilo koristiti kod koji je u skladu s objavljenom pripremom za ovo kolo.


#49

Hvala Vam na pomoći. Otisak je bio u pitanju!


#50

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Moram li ispunjavati i tablicu bodovanja i slati ju na adresu fizičkim putem ili je dovoljno samo prijaviti rezultate online (po onoj uobičajenoj proceduri-vimeo i ispunjavanje google obrasca)?
Hvala.


#51

Copy-paste iz maila u kojem smo dobili zadatak: “Rezultate natjecanja šaljete u elektroničkom obliku ispunjavanjem ovog Google obrasca najkasnije do 22.12. do 23:59 i u fizičkom obliku kad provedete kolo na:…”.


#52

I kod nas je bio taj problem, otisak je bio presvijetao. I to smo primijetili tek nakon što smo precizno odrezali segmente staze i nalijepili.


#53

Nakon snimanja kamerom, primijetio sam da se na videu slabo (mutno) vidi ispis na displayu. Ako se display na kraju videa dodatno snima iz blizine nešto se bolje vidi, ali i dolazi do titranja slike na određenoj udaljenosti. Očito je da boja LED dioda (plava) + vrijeme osvježavanja displaya + brzina snimanja same kamere dovode do tog problema. Slično je i kad snimamo sa kamerom na mobitelu.
Zbog toga na kraju videa za svaki slučaj glasno pročitamo vrijeme sa displaya.
Zna li netko kako promijeniti vrijeme osvježavanja na LED matrixu?


#54

Rekao bih da je vrijeme na displayu iskljucivo za vas da ne morate koristiti i stopericu, nije uvjet da se vidi na snimci, a vi ionako morate upisati vremena u formulare.


#55

Istina, ali zbog žurbe, obično samo snimam, a poslije gledam video jer je na njemu oznaka za učenika i štopam vrijeme.


#56

Može li mi netko reći gdje mogu naći Google obrazac u koji trebam upisati rezultate, pošto ga na mailu nisam dobila (imam samo proslijeđene poruke kolege koji je prethodno radio, pa je vjerojatno jedan od mailova slučajno ispušten)?


#57

#58

Ekipa, što je klasa?


#59

Razred :slight_smile: u originalu je razred, ali je vjerojatno u browseru podešeno da prevodi :slight_smile:


#60

Jel ima još nekog da je poslao rezultate, a nije dobio povratni mail o ispunjenju obrasca?