MakeX 2019 info i pitanja


#128

Piše da se violation pointi dodijeljuju samo ako je Completely In u krivom garbage stationu. Dakle mora u potpunosti preći crtu cijeli, ako nije moze se vratiti.


#129

Zanimljivo, koliko sam razumio iz 3.4 clanka Technical guida u kvalifikacijskim rundama se zbraja samo svom timu, a u championship rundi, buduci da je zbroj zajednički, ide skupa.


#130

Nisam nigdje vidio u uputama, ali smije li ova označena kocka dodirivati ovu liniju?


#131

Ta linija je unutar crvene zone(imate zone u zadatku), kocka je Completely In i to je ok.

Edit: Ispravak sto se tice micanja, invalid props se mogu micati samo ako su u startnim zonama, sry :slight_smile:


#132

Odnose se na oba stagea.


#133

Josipe, hvala na odgovorima i pomoci, evo jedno pitanje i od nas. Da li vrijeme tece izmedju promjene iz automatskog u manualno (onih 30 sec) i ako da kojem se vremenu oduzima?


#134

Pozdrav,

Evo odgovora:

  1. Ne mora, može sve odraditi u komadu ali pazite da se uskladite radnje sa saveznicima.
  2. Element se slaže prsten - kugla - prsten i možete složiti maksimalno 4. Ukupan broj bodova u tom zadatku je 100 (5 x 8 prstenova + 5 x 8 kugli + 5 x 4 stacka).
  3. Boduje se svaki prsten i svaka kugla po 5 bodova, svaki složeni stack je dodatnih 5 bodova.
  4. Smije, jednom kad je prsten cijelim obujmom u bazenu Observer smije premiještati iste po bazenu.

Srdačno,
Josip


#135
  1. Smijete.
  2. Nije kasno.

Pozdrav


#136

Tako je, gledat ćemo plavi rub. :wink:


#137

Robot smije ući u prostor B pazite samo da se ne dogodi da djeca uzimaju loptice dok je robot unutra i dodiruje te iste loptice jer se to smatra prekršajem.
Boja prstenova ne igra nikakvu ulogu i jedan observer može slagati sve elemente jer elementi nisu podijeljeni na crvene i plave.
@zeljkou Nisam u potpunosti razumio na što mislite pod “vraćanje”, ako ih robot vraća u polje ok ali ih Observer ne smije dirati ako nisu cijelim obujmom u bazenu.


#138

Da da, ipv6 je u quoteu pitao jel ih robot smije vratiti od iza.


#139

@mario.skrtic @zeljkou @IPv6 @LukaD Moje isprike, krivo sam protumačio violation za crvenu i plavu stranu te sam mislio da roboti ne smiju “operirati” na suprotnoj strani. Kao što je @IPv6 postao, prikaz iz video materijala je ispravan. Isprike još jednom.


#140

Tako je, u kvalifikacijskoj rundi se violation oduzima ekipi koja ih je skrivila a u rundi za prvaka se zbrajaju jer je i rezultat ukupan zbroj osvojenih bodova obje ekipe.

Pozdrav


#141

Kada se održava sastanak za kapetane timova?


#142
  1. Smije li se u onih 30 s premještanja s mBota skinuti nepotrebn dio koji je trebao samo u automatskim misijama (komad konstrukcijskog metalnog dodatka) ?
  2. Što ako mBoti u manualnoj misiji nekako nesretno zapnu za nešto i ostanu nepokretni ili se npr spetljaju međusobno dijelovima? Može li se tražiti suca da ih pomakne ?

#143

Sastanak cemo odrzati nakon otvaranja natjecanja.


#144
  1. Smijete skinuti nepotrebne dijelove.
  2. Mogu traziti restart kao i u automatic stageu.

#145

Pozdrav!
Hoće li i ove godine biti natječaj za donaciju nove opreme za starter razinu? Mi smo pokušavali neke prepreke prema slikama složiti od prošlogodišnjih, ali bez puno uspjeha… :confused::thinking:


#146

Još uvijek pokušavamo zatvoriti financiranje za ovu godinu. Svakako ćemo Vas obavijestiti o planiranom tijeku natjecanja. :slight_smile:


#147

Ima li kakvih informacija o MakeX 2020?