Novi senzori, boja, temperatura i vlaga


#22

http://mblock.makeblock.com/mBlock_win_V3.4.11.exe


#23

@marinko.simunek


#24

Hvala, Bleky. Drugi kraj je RJ 45 konektor i taj me zanima. Ili se varam- Oba RJ11?


#25

Makeblockovi konektori su RJ25,isti na oba kraja :slight_smile:


#26

Hvala! E, ovo je bilo brzo. :grinning:


#27

Molit cu prijedlog za zamjenu nosaca senzora za boju koji nam je nepaznjom ucenika nepopravljivo puknuo.


#28

Neka plastika 2-3mm debela, svrdla, aku bušilica, ravnalo, skalpel i slike u prilogu :slight_smile:
ColorSenzor_Nosac


#29

Nesto sam mislio drveni stapic od sladoleda zalijepiti na duplo pa iskrojiti i izbusiti…


#30

Ne znam da li neće pucati po godovima kad se buši i steže šarafima. Plastika je sigurnija. Sretno! :slight_smile:


#31

Treba probati… Vec cu smisliti nesto! Hvala! :blush:


#32

pitanje:moramo li imati kabel RJ25 da bi programirali mbot-a koji ima za temperaturu i boje?
ako da jesmo li taj kabel dobili sa senzorima?
Ne znam zašto mi javlja “upload faild” :frowning:


#33

Možete li otići u Arduino mode,kliknuti na “Edit with Arduino IDE” te kada vam se to otvori otići na Tools te Port i tamo odabrati port na kojemu se mBot nalazi pa probati upload (ravna strelica poput ove —>)
Dolje bi vam onda trebalo ispisati grešku pa je možete kopirati i ovdje zaljepiti.


#34

Nemojte koristiti razmake u imenima


#35

Kabel za početak skinete s ultrazvučnog senzora za detekciju prepreka. Mi smo si naručili nove kablove. Set kablova 35mm je oko 23 kn kn, a dostava 34 kn :wink:


#36

Senzori boje vam ne rade dobro u starim verzijama softvera, pripazite da vam je verzija 3.4.11.