Novi senzori, boja, temperatura i vlaga


#1

Poštovani mentorice i mentori Croatian Makers lige,

obavještavamo vas da ćemo svim ustanovama uključenima u Ligu donirati dva nova senzora za mBot, senzor za boju i senzor za mjerenje temperature i vlage, koji će se koristiti u narednim kolima Lige. U razdoblju od 14. siječnja do 1. veljače održavat ćemo edukaciju za mentore o korištenju novih senzora. Na edukaciji ćete moći preuzeti senzore.

Edukacija će se održavati u odabranim ustanovama domaćinima prema regijama Lige. Raspored edukacije nalazi se ovdje.

Na edukaciju je potrebno ponijeti 1 mBot i 2 RJ25 kabela za spajanje senzora na pločicu te laptop na kojem je instaliran mBlock program (verzija 3.4.11). U mBlocku je potrebno dodati ekstenziju za rad sa senzorom za boju (odaberite Extensions > Manage Extensions, upišite Me Color Sensor, pritisnite na Add Extension).

Za sudjelovanje na edukaciji potrebno je ispuniti prijavnicu kojoj možete pristupiti ovdje. Rok za prijavu na edukaciju je utorak, 8. 1. , do 23:59 sati. Ako vam termin prema rasporedu za vašu regiju ne odgovara, možete se prijaviti na edukaciju u neku drugu regiju.

Za dodatna pitanja i informacije obratite se na e-mail: ines.marincic@irim.hr

Sve najbolje u novoj godini želi vam Croatian Makers tim!


#2

Ako je netko još uvijek na starijoj verziji instalirajte mBlock 3.4.11


#3

STO DALJE?


#4

Koja je verzija mBlocka?


#5

3.4.11 je verzija ali opet nista


#6


#7

A ako se napiše samo Me color


#8

Opet se ne pojavi nista.


#9

A pod installed? Možda je već dodan.


#10

Nema ni pod installed.


#11

Možda bi restore extensions pomoglo?


#12

Opet isti slučaj i nakon toga.


#13


#14

Neki drugi komp? Da li ga nema i kad se u search upiše me color ?


#15

Proširenje za Me Color Sensor možete ovdje skinuti.
Kad mBlock zeza možete posjetiti http://www.mblock.cc/extensions/ te pritisnuti Ctrl+F i pomoću tražilice pronaći proširenje koje vam treba.


#16

Pomocu gornjeg linka je uspjelo.


#17

Hvala svima koji su sudjelovali u diskusiji , meni ste svojim savjetima pomogli!


#18

LP, zanima me gdje bih mogla nabaviti komplete senzora i kablova za ostale robote koje imamo u školi?
Može li IRIM organizirati neki oblik zajedničke nabavke za škole koje bi kupile opremu?


#19

Kako kripati kabel RJ25? Koje dužine treba biti navedeni kabel? Hvala unaprijed


#21

Pozdrav, može li mi netko poslati link od nove verzije mBlocka (3.4.11)?
Hvala!