Novouključene ustanove - CM liga - 2016./2017


#1

U Croatian Makers ligu je uključena 141 nova ustanova.

Razultate natječaja možete pronaći ovdje:
http://croatianmakers.hr/hr/project/rezultati-natjecaja-za-ukljucenje-novih-ustanova/

Čestitke svim novim ustanovama koje su nam se pridružile, uskoro ćemo za Vas organizirati Teach the Teacher radionice.


#2

Poštovani,
ukoliko je 5 kola, računa li se pretkolo koje se provodi kao on-line kolo i obavezno je za novouključene ustanove u 4 kola na koja mora škola sudjelovati kako bi zadržala robote u trajnom vlasništvu?
Hvala na odgovoru.


#3

Ne, pretkolo se ne računa u broj kola la zadržavanje robota u trajnom vlasništvu. Ono je jednostavno motivator da svi startamo u ovoj godini, a dobro će Vam doći da upoznate sustav i služiti će kao priprema za prvo kolo.

P


#4

Hvala na odgovoru, provest ćemo kolo.
Jasno mi je što ste htjeli, ali je to u kontradikciji s uvjetima sudjelovanja CM lige jer piše: “Mentorima natjecatelja/ica preporuča se provođenje pretkola, ali se ostavlja pravo ne provesti pretkolo natjecanja već odabrati natjecatelje vlastitim selekcijskim postupkom” , a u e-mailu piše da smo obvezni.
Javljam se jer mi je to prebrzo, nisam dobro pripremila učenike.


#5

Imam jedan problem. U mailu koji smo dobili 17.10. obavezno potpisanu suglasnot od strane roditelja za sudjelovanje učenika u predkolu. Mene nije bilo u školi zadnja tri dana i nisam im dala suglanosti da im roditelji potpišu. Prvi put ću ih vidjeti sutra (u petak). Je li problem ako suglasnosti pošaljem u ponedjeljak ili utorak (ovo utorak je sigurnije).


#6

abenazic,

razmijem Vas, jedino će ovo pretkolo biti obvezno jer je prvo i jer želimo da uhvatite svi isti tempo. Sljedeća pretkola neće biti obvezna.

Ne brinite, pretkolo će biti vrlo jednostavno, a dobro će Vam doći kao uvod u prvo kolo.


#7

Jasenka,

nema problema, samo Vas molimo da Suglasnosti pošaljete tako da nam stignu prije prvog kola.

Hvala!


#8

Također se javljam sa istim problemom kao i Jasenka, naime nisu mi sva djeca donijela potpisane suglasnosti pa sam im dao rok do ponedjeljka. Stižu poštom u ponedjeljak.
Hvala na razumijevanju.
Pozdrav, Vedran.


#9

Pozdrav

Niti ja nisam prikupila suglasnosti…tek drugi tjedan…
Nataša


#10

Također ni ja nisam još uspio skupiti sve suglasnosti, neka djeca nisu donjela u školu ili su zaboravila dati roditeljima…
Damjan


#11

Da li se može naknadno upisati još jedna osoba kao mentor?
Damjan


#12

Imamo isti problem sa suglasnostima - učenici nisu donijeli suglasnosti, tako da bi sve mogli skupiti i poslati u ponedjeljak. Predstavlja li to velik problem?


#13

Pozdrav svima,

nema problema samo da Suglasnosti stignu prije prvog kola. Hvala svima na trudu!

P


#14

Večer jel’ može upis još jednog mentora!?
Ivor Kuček


#15

Pozdrav,

I mi bismo htjeli upisati novog mentora, ako je moguće :slight_smile:

Ivana Šourek


#16

Ja bih dodala kolegicu kao mentora da dobiva Emailove i sve, jer bez nje ne mogu funkcionirati.
Ja sam u predmetnoj nastavi, a kolegica je RN i s njom skupa radim jer sam samo 3 dana u toj školi, pa hvatamo smjene i čuda.
LP Sladana


#17

Pozdrav,

javite mi ustanovu, novog mentora za upis te njegove kontakte (kontakt broj i e-mail adresa) na e-mail: dario.vlahovic@irim.hr

Hvala,

Dario


#18

Pozdrav,

javite mi se na e-mail dario.vlahovic@irim.hr s kontaktom novog mentora.

Dario


#19

Pozdrav,

javite mi kontakt mentorice da je upišemo u databazu. Molim pošaljite mi te informacije na dario.vlahovic@irim.hr

Dario