Termin 1. kola CM lige


#1

U uputama smo dobili kako je planirani termin prvog kola 14.-19.11. Jel i dalje vrijedi to ili će doći do pomicanja jer je bilo produženo trajanje pretkola?


#2

Termin održavanja 1. kola Lige će ostati isti.

Dario


#3

Da se ne misli možda na 14-19.12 ?
Jer… danas je 10.11. a još nije stigla obavijest ni što bi mogli očekivati na natjecanju.
Zar će natjecanje biti samo upravljanje motorima bez korištenja ikakvih senzora?


#4

@LMazzi da, upravo je stigla obavijest na mail da nece biti potrebna nikakva nova znanja za zadataka u 1. kolu.


#5

Rokovi su prekratki. Definitivno.


#6

Poštovani,
ne znam imate li informaciju da se preklapate sa 2. kolom Logo lige.
Šaljem Vam link gdje možete pratiti termine kola Logo lige. http://logoliga.hsin.hr/
Molim Vas za produženje roka kola na još jedan tjedan.
Unaprijed zahvaljujem
Lijep pozdrav
Karmen Toić Dlačić
OŠ Fran Franković Rijeka


#7

Kako je pretkolo iza nas a slijedi prvo kolo mislim da bi bilo dobro da riješimo nesuglasice oko bodovanja. Pošto je nama prepušteno da sami bodujemo odrađene zadatke trebali bi to raditi usklađeno. Prvenstveno se to tiče nas novo uključenih jer s time do sada nismo imali iskustava. Pregledavajući video snimke raznih natjecatelja, pogotovo onih koji imaju 340 bodova vidio sam da neki roboti svojim određenim dijelovima izlaze van papira a svi bodovi su dobiveni.
Moj prijedlog je da napravite jedan video na kojem bi stavili isječke vožnji pretkola i na kojima bi označili što je prelazak a što nije van okvira, tj. što se tolerira a što ne. Kako smo svi različiti i naša tumačenja su najvjerojatnije različita. Da učenici ne bi bili zakinuti zbog različitih kriterija različitih mentora trebalo bi jasno definirati pravila kako bi kriteriji bili koliko toliko ujednačeni.


#8

Hvala na informacijama, ideja sam videom je odlična. Za sada smo samo unapraijedili upute za bodovanje i šaljemo pojašnjenja najčešćih grešaka u ocjenjivanju.

P


#9

Apsolutno se slazem. Ne znam cemu stvaranje pritiska i djeci i mentorima sa kratkim rokovima za online kola.


#10

Slazem se da su rokovi ipak malo prekratki. Nekima od nas je problem skupiti klince jer imamo dvosmjensku nastavu. Meni ovaj tjedan samo jedna grupa ima robotiku dok druga grupa ima tek sljedeci tjedan jer su putnici koji ne mogu dolaziti prije niti ostajati poslije nastave zbog busa i ovaj tjedan se apsolutno nikako ne mogu naci s njima i proraditi trenutni zadatak, a kamoli snimiti. Ovo je moj primjer, al moji ce kod kuce pokusati rjesiti zadatak pa ce slati meni pa cu ja isprobavati jer nam je to jedini nacin i snimanje cemo napraviti s njihovim programima, ali bez njih.


#11

Imam pitanje - kaže se da robot kreće kada se pritisne tipka - ukoliko se napravi kretanje robota kada se OTPUSTI pritisnuta tipka da li je to greška?
Isto tako ako se napravi da robot krene sekundu/dvije nakon pritiska da li je to greška?

Vidio sam da ima i takvih pristupa pa me zanima što je prihvatljivo.


#12

Poštovani,

kolega iz susjedne škole i ja planiramo na jednoj lokaciji održati pretkolo. Treba li to na neki način posebno dokumentirati, prijaviti …?

Hvala unaprijed.