WER - Croatia Open: pitanja, dogovori i ostalo


#61

Modele sami napravite i vježbajte po njima, te ih ponesite na natjecanje. Oni se slažu od dijelova iz manje kutije. Sami slažete i model i alat za rješavanje.
Crnu crtu ne morate uopće pratiti, kome je lakše može se služiti njom, tko može bez nje neka radi direktno, pogledajte videe.
Možete se vraćati u bazu i mijenjati dodatke u njoj koliko puta želite, ali vrijeme i dalje teče.

Sretno!


#62

Jeste li alat napravili kao u videu? kako se on inače okreće bez opterećenja?


#63

Sve 5. Malo sam pouljila mašinskim uljem, radi odlično.


#64

Osnovni zadatci na rujanskom natjecanju su isti kao i oni na prednatjecanju?


#65

Sami zadaci da, ali mjesta na kojima se nalaze na mapi ne.


#66

Gdje bi mogla naći upute kako sastaviti ona tri dodatna dijela. Možda negdje ima upute kao za ona četiri zadatka, ali nisam vidjela, osim slika.


#67

Gdje ste nabavili mašinsko ulje i mi bi trebali malo podmazati.


#68

U redu, hvala na odgovoru!


#69

Domar mi donio. Mislim da imate u dućanima poture, brukava i sl. A mislim da može o sojino. :grin: lp


#70

Poštovani,
moj tim ima problem sa prebacivanjem programa na brick. Pokušali smo da resetujemo brick više puta, čak smo pokušavali i okruženje da ponovo instaliramo, ali ništa se ne dešava. Program jednostavno ne može da se prebaci na brick. Imate li neki savet šta da radimo?
Pozdrav


#71

Spojite robota na računalo i formatirajte particiju na koju prebacujete programe na robotu.


#72

U pravilima piše da svako dodirivanje robota izvan baze se smatra “restartom”.
7.5 During the match, players are not allowed to contact the task model or the robot outside the base; otherwise it will be handled as a “restart”.
To znači da robot mora biti cijelom vertikalnom projekcijom unutar baze dok učenici rade dorade na njemu ili je dovoljno da se samo jedan dio vertikalne projekcije nalazi unutar baze?
U pravilima nije specificirano.


#73

Formalno bi trebao biti cijeli, no u žaru natjecanja se tolerira da ga se uzima u ruke kad je oko pola unutra. Pogledajte video snimke s natjecanja da dobijete bolji dojam kako to izgleda u praksi.


#74

Veče svima. Pitanje jedno. Ima li netko sličnih iskustava. Znači konkretno svi programi rade, sve super i odjednom blackout. Pri praćenju crte naprijed lijevi motor se ne može pokrenuti, desni odlazi u rikverc a ekran od kontrolera tilta. Prebacivanje programa ponovno, formatiranje particije, zamjena baterija… ništa ne pomaže. Nakon nekog vremena čačkanja počne raditi normalno pa onda opet. Mogu li uzrok biti dlake koje se skupljaju oko točka pa da ne daju motoru da krenu? Nemam ideja više, rastavljam večeras pa se nadam da neće zablesati opet.
Hvala.


#75

Vjerovali ili ne ali stvar je do kabla od motora. Bez kabla kotac rucno vrtim bez problema, cim se spoji kontroler postaje 10 puta teze okretati kotac. Stavio sam jedan kabal od mbota crni jel to dozvoljeno?


#76

Imam sličan problem, probam sutra - danas sam 4 sata s djecom rastavljao kotač od 13 do 17h- već su mi djeca rekla “svaka vam čast nastavniče koliko samo živaca imate”… probam sutra i javim…


#77

Naše staze su samo za testiranje dok kodiraju ili će na njima i voziti natjecanja?


#78

“Na startu robot mora biti unutar startnog polja, ni jedan dio robota ne smije prelaziti preko ruba
startnog polja. Nakon starta, robot smije mijenjati konfiguraciju ovisno o potrebi zadatka.”

Znači li to da na startnoj poziciji niti jedan dio dodatka na robotu ne smije “stršati” van ili se to odnosi samo na tijelo “golog” robota bez dodataka! Molim brzi odgovor!


#79

Je li izvedivo povezati kablove senzora s onom uskom bijelom ljepljivom trakom koju smo dobili u setu (širina cca manja od 1cm)?


#80

Sve mora biti unutar startnog polja