Kazneni bodovi za izlazak sa staze


#1

Pozdrav svima,
mene interesira samo bodovanje. U tablici bodovanja piše da se oduzima 10 bodova za prelazak papira nakon cilja. U uputama za bodovanje piše: “Robot mora prijeći stazu u čim kraćem vremenu, ali da ni u kojem trenutku ne izađe sa staze bilo kojim svojim dijelom.” Šta u slučaju ako mBot zagazi pored papira dok vozi svoj đir?
S poštovanjem, IbojkaMM


#2

Ako robot izađe bilo kojim dijelom izvan staze prije vilja vožnja se zaustavlja i natjecatelj dobiva onaj broj bodova koji je do tada osvojio, bez zaračunavanja ikakvih kaznenih bodova.

Ako robot dođe do cilja i nakon prelaska ciljne crte izađe sa staze natjecatelju se ukupni osvojeni bodovi umanjuju za 10 kaznenih bodova.

P


#3

Pozdrav svima,

zanima me kada robot izađe sa staze… mjerim li vrijeme do tog izlaska ili ga uopće kod tih natjecatelja ne moram mjeriti.

Hvala!


#4

I još nešto…
Nakon provedbe natjecanje Excel tablicu s rezultatima šaljem na koji točno mail?
A pojedinačne tablice za svakog učenika posebno šaljem klasičnom poštom?


#5

I mene zanima kuda se šalju dodovi…mail ili pošta?


#6

U ovom thread-u (dretvi?) između ostaloga piše:


#7

Hvala na odgovoru za slanja rezultata!

Ponavljam ponovno pitanje za mjerenje vremena kod vožnje robota… Kad robot izađe sa staze prije cilja, prekidam li tada mjerenje vremena ili ga u tom slučaju ne trebam ni bilježiti?

Hvala!


#8

U tom slučaju se stavja vrijeme do izlaska robota sa staze.

P


#9

U Uputama za bodovanje piše "za natjecatelje koji nisu došli do kraja staze upisuje se vrijeme do izlaska robota sa staze"
Ja sam tako napravila.


#10

Ispričavam se krivo sam bi napisao, ispravio sam svoj post.

Hvala @Ivona!