Priprema treće kolo


#1

Dragi mentori,

poslan vam je pripremni zadatak za treće kolo, javite se s problemima ili pohvalama :slight_smile:)
Linkovi na materijale vam ne rade ovdje, pristupite im iz maila.

Kako bi se učenici što bolje pripremili za natjecanje, šaljemo pripremne zadatke i stazu za vježbu.
Staza za obje dobne skupine je ista, a zadatci se razlikuju.
Zadatak za mlađu dobnu skupinu se bazira na praćenju linije i komunikaciji između robota. Zadatak za stariju dobnu skupinu također uključuje praćenje crte i komunikaciju među robotima, a dodatak je programiranje senzora za boju.
Svim materijalima za pripremu možete pristupiti ovdje. Pratite informacije o 3. kolu i na našem Forumu.


#2

Zadatak je zanimljiv i slozen pa mislim da nemamo dovoljno vremena za pripremu i odabir ucenika za natjecanje.
Mjerenje jacine boje ih zbunjuje ,a i svakako taj dio nije zanimljiv.


#3

Slažem se s Vama, vremena je jako malo pripremu. Učenici se pripremaju i sudjeluju i u drugim natjecanjima, pa je u ovom periodu teško skupiti robotičku ekipu.


#4

Poštovani,

nije u redu da ste zadatak poslali tek u ponedjeljak jer u tom slučaju nemamo svi jednako vremena. Ja, npr. iste učenike ponedjeljkom ili petkom, što znači da sam ponedjeljak propustila (jer još nisam dobila zadatak), a u petak će vjerovatno već biti fizičko kolo.
Molim da u slijedećim kolima vodite računa o tome.

Hvala i lijep pozdrav!


#5

Meni cijelo vrijeme izbacuje grešku “upload failed”! Ima li netko sličan problem?


#6

I kod mene isti problem.


#7

Pazite da vam potprogrami ne počinju istom riječju i izbjegavajte korištenje razmaka u njihovim imenima


#8

Color senzor ne radi u starim verzijama softvera, mBlock mora biti 3.4.11. To može biti razlog za neuspješan upload.


#9

Malo mi je neugodno ovo pitati no muku mučim sa slaganjem ovog reda naredbi:

nikako mi ne uspijeva staviti naredbu >80 i and


#10

Lijevim dijelom bloka trebate biti iznad polja u koje ga želite ubaciti.


#11

Prvo stavite dva and operatora jedan u drugi, zatim operatore usporedbe u njih i onda popunite.


#12

Radi, jako sam Vam zahvalna!


#13

također pokazuje failed :frowning: i druge portove i blok je bez razmaka…ne znam…a imam 1 sat tjedno učenike-nema šanse stići ni pokušati zadatak


#14

Koju verziju mBlock softvera koristite?


#15

Poštovani,
do danas sam vježbala sa svojim učenicima zadatak za treće kolo. Danas na satu se moj laptop nekoliko puta restartirao, samostalno. Nije pokazivao grešku, jednostavno je ponovo pokretao rad. Nakon tih nekoliko puta restartanja, izgubili smo naredbe za boju (sensor u robots naredbi) . Već nekoliko sati pokušavam ponovo ići na extension, menage ekstensions i dograditi senzore, ali ne uspjevam. Upišem Me Color Sensor ali mi ne daje opciju download. Ima li netko savjet?


#16

extensions pa u popisu extenzija kliknite na me color


#17

Na popisu nemam me color. Išla sam skinuti sa predloženih linkova iz prethodnih postova. imam na desktopu skinutu ekstenziju u zip obliku, ali ju ne znam ugraditi u moj program za robota.


#18

Uninstalirajte mblock pa instalirajte ponovo


#19

To mi je već palo na pamet, pokušat ću! Hvala na brzim odgovorima!


#20

Deinstalirala sam program, i ponovo instalirala verziju …3 Nemam color senzore dostupne. Kada kliknem na “menage exstenzions” pojavi se : Connectio timeout
Ne znam što da radim: