[STEM box] Čudna sprava: Svemirska STEM avantura


#1

Stiglo nekidan u školu, ako je bila kakva obavijest mailom, možda nisam primijetio zbog problema sa serverom. Ili sa sobom. :wink:

Uglavnom: što se s ovime radi?


#2

Jeli to interaktivni uredjaj sto ce dobit sve ustanove CM lige?
Rekli su nam kako cemo osim 5 robota dobit i taj uredjaj!?


#3

Došao mail u srijedu popodne (meni) da smo dobili taj uređaj i da će dodatne informacije biti u novom mailu. Kolegica iz druge škole je također dobila taj uređajčić, ali bez popratnog maila. Vjerojatno je do globalne pteškoće sa skole.hr mailom jer ni meni ne prolaze svi mailovi. Ovo bi trebao biti STEM box. Uz STEM box trebali bi dobiti i onih 5 micro:Maqueen robotića koji su trebali stići još u ovoj školskoj godini svima koji su se prijavili. Sad čekam dodatne upute.


#4

U mailu piše:
“Svaka ustanova dobiva komplet od 5 robota za provedbu Croatian Makers lige te STEM box – uređaj za popularizaciju STEMa kroz interaktivnu igru s robotom.”


#5

Dobar dan
Kad bi trebao stići drugi dio opreme? U zadnjem mailu prije GO, pisalo je kroz dva tjedna stiže na adresu škole. Mi nismo ništa dobili. Kako je kod ostalih situacija?


#6

Kod nas isto ništa… Osim maila da ćemo dobiti kamere kompatibilme s robotima.


#7

Bilo bi dobro da novu sk. godinu pocnemo sa novom opremom kako bi odmah na pocetku privukli mlade snage…


#8

Pozdrav svima

Odlučili smo pričekati da se škole vrate s godišnjih odmora.
Idući tjedan šaljemo email obavijest i ostatak opreme. Oprema će biti u ustanovama do početka školske godine.
Veselimo se :slight_smile:


#9

Dobar dan. Nemam uputa za sastavljanje ovog uređaja STEM boxa iako su rekli da će ih poslati u kutiji. Ima li ih netko da mi slika i pošalje?


#10

Dobili ste vec i drugi paket?
Rekli su da ce upute poslati mailom pa vjerujem da cekaju da nam svima dostave opremu.


#11

Kolege, je li to modificirani robot kojeg smo trebali dobiti u paketu sa ostalom opremom?


#12

Dobar dan!, sastavio sam STEM box, zna li tko što dalje?


#13

Pozdrav!

Jeste li imali neke dodatne upute za sastavljanje? Stol smo jednostavno složili, no robot se ne pokreće pa nismo sigurno jesmo li to sve dobro pospojili. Razlikuje li se vaš robot za stembox od ostalih 5? jeste u njega utaknuli microbit?


#14

Pozdrav!,

robot za STEM Box se razlikuje od ostalih, ima svoju bateriju, microbit sam spojio na njega, ali ne mogu pronaći daljnje upute, kako se on povezuje sa stolom ostaje zagonetka.


#15

Mi smo jučer složili STEM box i snimili proces u Makerspaceu školske knjižnice OŠTuranj. Možda vam video ubrza proces dok slažete svoje, iako upute su ok i stvarno nije neki problem… https://youtu.be/ZI-e0BFMsrU


#16

Tako i kod nas. Hvala!


#17

Odlično, stol je sastavljen, sad je na redu robot, hvala!


#18

Robot se kreće po stazi i izvršava zadatke, hvala na pomoći! Makerspace_OSTuranj


#19

Sastavili smo STEM box. Dobila sam svih šest jednakih robota. Samo je jedan bez microbita. Ne znam kako da pokrenemo robota u STEM boxu.
Kako izgleda modificirani robot.


#20

Modificirani ima bateriju plave boje, nema ekstra ploču s kućištem za 4 AA baterije.