[STEM box] Čudna sprava: Svemirska STEM avantura


#21

Mi tu bateriju nismo dobili. Mi smo dobili svih šest jednakih robota s kućištem i pet mikrobitova.
Probali smo napisati prvi program. Prođe upload, dobijemo poruku da je gotovo.
Međutim robot ne izvrši što smo napravili. U biti ništa ne radi.
Vjerojatno nam neki korak nedostaje.
Hvala za pomoć.


#22

Pretpostavljam da je ta baterija na modificiranom robotu punjiva. Interesira me dal se može negdje kupiti. Na mbotovima smo naknadno koristili litionsku bateriju.


#23

Ima u Chipoteki, važno da je Samsung ili LG CHEM (poznati proizvođači baterija), vjerojatno ima negdje i jeftinije, ali svakako ima za kupiti, moja se skroz ispraznila na robotu, bežično punjenje nije uspjelo, ona zavojnica što strši je ili predaleko ili baza stola nije ispravna.


#24

Složio sam STEM box i on radi kako bi i trebao, ali imam problema prilikom programiranja ostalih robota. Koristim aplikaciju Mind+ V1.7.2 i kada kreiram program i prebacim ga na Micro:bit dobivam error 592 koji označava da image poslan iz aplikacije Mind+ na Micro:bit nije kompatibilan s novom verzijom Micro:bita jer mi sa starom verzijom sve normalno radi. Imate li i Vi ovakvih problema?


#25

Imamo i mi isti problem. Iako piše ‘upload success’ kada prebacujemo program na micro:bit koji smo dobili uz robote, robot ne izvršava niti jedan program. Sa starim Micro:bitovima sve šljaka.


#26

Ista stvar i kod nas. Sa novim microbitovima V2 (jednaka greška 592), Maqueem roboti ne rade, a sa starim microbitovima rade ispravno.


#27

Kod mene ista stvar. Piše “upload success” kada prebacujem program na micro:bit koji sam dobila uz robote. Robot ne izvršava niti jedan program. Nisam probala sa starim Micro:bitovima.


#28

Pozdrav svima, složili smo box, jučer je radio, ali kako se do robota ne može doći ostavili smo ga preko noći upaljenog. Danas ne reagira, ne svijetli niti jedna lampica. Vjerojatno jer je baterija prazna. Bio je na početnom položaju (ispred sivog pravokutnika), ali izgleda da punjenje ne radi…


#29

Stavila sam stari micro:bit i robot radi.


#30

Mi smo dobili ovakav modificirani robot. Nisam sigurna gdje se žica mora zalemiti?


#31

ista stvar, nije se napunio


#32

odmah pored crne je crvena (+), mogu sutra poslikat


#33

Hvala :slightly_smiling_face:


#34

Pozdrav! Dobili smo 5 Maqueen Plus robota. Microbitove i STEM box nismo dobili.
Takođe Maqueen Plus roboti nemaju dodatne senzore kao i stari mBot-ovi, nažalost.


#35


#36

složili i BOX radi, super hvala IRIMu


#37

Također, isti problem. Samo jedan microbit prepoznaje Mind+ kao microbit V2 i na njega prebaci hex. datoteku i program radi. Ostale microbitove prepoznaje kao microbit i ne uspijeva izvršiti hex. datoteku, samo izbacit fail.txt u kojoj piše:
error: The application image is not compatible with the target.


#38

Pozdrav.
Još jedno pitanjce. Jeste li dobili USB kabel za spajanje nemodificiranih robota s računalom?

Tnx


#39

Hvala. Pokušali smo danas zalemiti, ali nema nikakav metalni dio na + da se lem uhvati.
Pisala sam i na kontakt IRIMa, ali nitko ne odgovara.


#40

Dobar dan, ako nema izloženi dio (mesing/bakar) onda je pločica s greškom, iako vjerojatno sami ni ne bi smjeli otklanjati takve probleme.