[STEM box] Čudna sprava: Svemirska STEM avantura


#41

Složili box. Robot se ne miče. Ostavili puniti par sati. I dalje ništa. Ideje?


#42

jeste li riješili? i kod nas otkačena crvena žica :worried:


#43

Pozdrav! Kako se taj robot puni? Hvala na odgovoru!


#44

I nas zanima kako se robot puni? Uključili ga složili, radilo sve. Ostavili sve uključeno preko noći i baterija se ispraznila. STEM box uključen u struju, svjetlo crvena dioda ispod, robot je na mjestu za punjenje. Svejedno prazan… Što dalje?


#45

Znam da je tlaka rastavljati box, ali provjerite kako zavojnica priljeze na podlogu (trebala bi cijelom povrsinom biti na papiru ili tik iznad) i je li robot u standbyu pozicioniran iznad punjaca. Pod rukom se osjeti punjac pa malo ispipajte i kod kalibracije ga postaviti u pravilan polozaj iznad punjaca.
Imao sam taj problem, prosli tjedan me nije bilo pa ne znam od kad je robot mrtav, ali bio sam iznenadjen u ponedjeljak. Nakon sto sam se malo poigrao u ponedjeljak, robot jos uvijek radi iako ga klinci svaki odmor mrcvare sto znaci da se uspjesno puni.


#46

Poslali smo robot natrag…obećali su novog. :slightly_smiling_face:


#47

Nama bila žica otpojena. Dobili novi robot. Ni nama se ne miče, stoji na mjestu za punjenje. I ništa. :anguished:


#48

Samo da provjerim…
Jeste spojili i stol i upravljacki tablet u struju?
Svijetle li na robotu plava i crvena LEDica?
Kod prvog pokusaja programiranja na tabletu bi se automatski trebao pokrenuti program za postavljanje polazisne tocke robota.


#49

I zavojnica mora biti ispod robota, ko na slici.

BTW, je li netko napisao neka “pravila korištenja” boxa koja će staviti uz box i rado bi sherao? :slight_smile:


#50

Sve spojeno, ne svijetli ništa na robotu. Mrtav. Tablet radi.


#51

Cini se da se nas mr. Robato naljutio kroz vikend, ukljucio crvene LED-ice i ne mrda. :rofl::rofl::rofl:
Opet moram rastavljati box…


#52

Ako se robot ispravno puni mora svijetliti ovako:
Ako je robot prazan, ostavite ga malo da se puni. Ugasite ga i ponovno upalite. Nama je tako proradio…


#53

Polozaj u kojem su punjac i zavojnica u stand byu

Polozaj u kojem bi robot trebao biti da je zavojnica vecinom povrsine na punjacu

Probao sam kalibrirati robot tako da stoji u najboljem polozaju, ali mislim da je softverski postavljen da se vraca na tocno odredjenu poziciju…


#54

Molim vas detaljniju upuitu, slile ili video kako ste spojili stol i tablet u struju i što sve treba da bi robot počeo raditi.
Hvala


#55

Pa zapravo je jako jednostavno…
Stol i tablet spajate u dobiveni adapter i to u uticnicu, sve smo dobili u onoj prvoj kutiji
1.nakon sastavljanja kutije potrebno je robot staviti kao u uputama
2. ukljucite robota
3. odaberite prvu razinu na tabletu pa bi se trebalo prebaciti na kalibraciju
4. kalibracija robota prema uputama


5. i to je to

P.S.Video kalibracije cu objaviti cim cu imati uvjete


#56

Ne ide to ovako kako sam ja montirala, jel da?


#57

Videozapis kalibracije robota
https://drive.google.com/file/d/1B_w8JLICjhnpLLvoTUhUvXLqatK38yRU/view?usp=sharing


#58

Trebate staviti drugog robota, onog koji ima jednu, punjivu bateriju i zavojnicu ispod.


#59

Dragi mentorice i mentori,

u sklopu interaktivnog prirucnika dodali smo lekciju o STEM box uređaju.
Za pristupanje Interaktivnom priručniku morate biti prijavljeni na svoj korisnički Izradi! račun.

lp,
Teodora


#60

Pozdrav!

Nama je robot radio 2 dana i nakon toga odjednom stao. Kada ga stavimo na poziciju za punjenje, svijetli samo desna lampica, znači da se ne puni… Pokušali smo uključiti i isključiti robota, ali i dalje niti jedna lampica na njemu ne svijetli. Prikaz i funkcije na “tabletu” rade. Samo nam robot uopče ne reagira.
Molim za pomoć…