[STEM box] Čudna sprava: Svemirska STEM avantura


#61

Trenutna pozicija robota nije pozicija za punjene. Zavojnica je smjestena otprilike na T raskrizju. Pogledajte moj video pa ce biti zornije.


#62

Pozdrav svima,
sastavili smo STEM box i priključili sve prema uputama. Na punjaču svijetli desno (narančasto) svjetlo kada je robot u početnom položaju (hvala kolega Dejan_PT na fotografijama i videu). Problem je što mi se na tabletu ne pokazuju upute za kalibraciju i izgleda kao da tablet i robot nisu povezani.
Postoji li neka mogućnost reseta tableta? ili neko drugo rješenje.
Hvala svima.


#63

Hvala puno! Pomogli ste nam :slight_smile:


#64

Jeste probali napraviti i pokrenuti 1. zadatak?


#65

Jesam, pokušala sam sve levele :slight_smile: Ne radi.


#66

Robot je radio, sad ne reagira, uključim, isključim, samo svijetli lampica s desne strane (šaljem sliku). Na stolu uključena žuta desna lampica znači trebao bi se puniti. Molim uputu što napraviti.
Hvala,


#68

mislim da desna (crvena) lampica predstavlja oznaku ukljucenosti, a lijeva (plava) povezanost… Probajte pomaknuti malo robot u desnu stranu ili ga micati sve dok se ne ukljuci i desna lampica…
Napominjem, mislim da je takva postavka jer mi se dogadjalo isto i cim je zavjetlila plava, odmah se moglo programirati…


#69

Nakon svih mogućih i nemogućih intervencija, jednog dana rada, pa totalnog smzavanja, odspajanja, spajanja, demontaže , pa ponovne montaže boxa… pokrenula kalabraciju ( koja je više ličila na neplansko nego na smisleno kretanje ). Poslije toga došlo je do ponovnog smrzavanja i danima sam pokušavala ponovo ga oživiti…upaljena crvena, plava nestabilno treperi, pa ne treperi, pa opet hoće pa neće…nakon čega zaključim da plava mora stabilo biti uključena za kretanje robota…i evo danas najnovije je da stabilno svjetli i plava i crvena, ali robot više uopće ne reagira na upute s konzole…
Nije da očekujem čudo, ali baš me zanima imali još tko s ovakvim ludim iskustvom :tired_face:


#70

Isti problem, robot ne reagira.


#71

Eto i naš ne želi surađivati od srijede. Jel netko našao rješenje?
E: Pročitala priručnik i sve ovdje napisano. Robot je dobro pozicioniran na startu. Svijetli desna lampica naranđasto ko na slikama, svijetle plavo i crveno svjetlo bočno.


#72

Ni kod nas… Radilo do prije neki dan i onda iznenada tražio vraćanje u bazu i sad se ne miče s mjesta.


#73

Rastavljanje kutije, vraćanje na poziciju, gasenje-paljenje, ponovna kalibracija i onda ce raditi. Obavezno na kraju svakog programa staviti naredbu za vracanje kuci.
Ja svakog ponedjeljka moram naginjati cijeli box da robot klizne malo unatrag da se zavojnice poravnaju pa da se robot napuni, a kroz tjedan klinci stalno voze pa je stalno u kontaktu, ali svaki ponedjeljak je mrtav.


#74

Moj danas ujutro čudom radio. Na 9 zadatku počeo se “glupirati” i tražiti vraćanje kući i onda je stao na sred staze, Sve se pogasilo i ništa. Odšarafla sam poklopac zvadila van, Probala ugasiti i ponovo upaliti robota na gumb, ali gumb pali gasi na robotu uopće ne reagira. Robot kao da uopće nema baterije. Sad mi indikator punjenja svijetli crveno (logično), a čini mi se da iako mi je do sada svjetlilo narančasto, da se baterija uopće nije punila i da je sad skroz prazna. :frowning: